Yüzdeki Lekeler ve Sivilce İzleri Doğal Yolla Nasıl Geçer?

Yüzdeki lekeler ve sivilce izleri, sivilcelerle geçirdiğiniz eski günleri unutmanıza engel olan kozmetik sorunlardır. Aynaya baktığınızda moralinizi bozar ve yaşam kalitenize zarar verebilirler. Yüzünüzdeki lekelerin nedeni her ne olursa olsun, bunlardan kurtulmak için çeşitli ev yapımı çözümler vardır. Yüzdeki lekeler doğal yolla nasıl geçer diye merak ediyorsanız, aşağıda sunduğumuz çeşitli çözümler size yardımcı olabilir.

UYARI: Aşağıda yer alan yüzdeki lekeleri tedavi etme yöntemleri, bilgilendirme niteliğinde olup hiçbir şekilde tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Yüzünüzdeki lekelerin tedavisi için bir dermatoloji uzmanına başvurmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Yüzdeki Lekeleri Gideren 5 Doğal Yöntem

  1. Aloe Vera

Yüzdeki izler nemlendirici ve yatıştırıcı tedavi uygulandığında iyileşmeye başlar. Aloe vera iki özelliği de içinde barındırır. Aloe vera’da bulunan antioksidanlar, şişlik ve kızarıklığı azaltırken, doğal sıkılaştırıcı olarak fazla yağı ve ölü hücreleri yok eder. Aloe vera ayrıca güneş yanıkları için de harikadır.

Aloe vera yapraklarındaki jeli çıkartın ve lekelerin üstüne uygulayın. Plastik bir örtü ile kaplayın. Garip ve yapışkan gelebilir ancak cildiniz size teşekkür edecektir.

  1. Hindistan Cevizi Yağı

Omega yağ asitleri açısından zengin olan Hindistan cevizi yağı, cildinize nüfuz eder ve cildinizi nemlendirir.

Hindistan cevizi yağını yüzünüzü doğal olarak taze tutmak için sabahları gözlerinizin altına, kaşlarınıza ve dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağını sadece tedavi etmek istediğiniz alanda kullanın. Çok fazla kullanımı cildinize zarar verebilir.

  1. Karbonat

Karbonat, yara izlerinin giderilmesinde tam olarak nasıl yardımcı olur? PH’nızı dengeler ve doğal ölü hücre yok edici olarak hareket eder. Bunu yaparken ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır ve lekelerin etrafındaki cilde zarar vermeden tedaviye ihtiyaç duyan bölgeyi tazeler.

2 birim su için 1 birim karbonat kullanarak bir macun yapın ve etkilenen bölgeye uygulayın. Bir dakika bekleyin ve nazik bir şekilde iyice durulayın.

  1. Elma Sirkesi

Elma sirkesi, temizlik solüsyonlarından cilt bakımına kadar her şey için tamamen doğal bir içerik olarak bilinir.

Yüzdeki lekelerin tedavisi için, balla karıştırılarak alana uygulandıktan sonra 10 dakika bekletin. En iyi sonuç için bunu günde üç kez yapın.

  1. Soğan Özü

Keskin kokusunu sıkıntı yapmazsanız, soğan özü yüzdeki lekelerin tedavisi için başka bir etkili seçenektir.

Soğan özünün, içerdiği bioflavonoidler sayesinde günlük kullanımla sadece birkaç hafta içinde yüzdeki lekelerin görünümünü önemli ölçüde azalttığı bilinmektedir.

Soğan özü sivilce tedavisi için de mükemmeldir. İltihap, kızarıklık ve acıyı azaltan özelliklere sahiptir.

Empati: