Ünlülerin Kış için Güzellik Sırları

Mevsim ne olursa olsun güzellik bayanlar için önemli bir konudur. Kendini güzel ve bakımlı gören kişi dünyaya daha mutlu ve huzurlu bakacaktır. Herşey kendini sevmekle başlar. Kendini seven insan kendine özen gösterir. Kimseden bunu beklemez, kendini sever. Bayanların da kendini güzel bulması onların hayata bağlılığını artıracaktır. Güzellik için cilt bakımları, makyaj, masaj, spor, estetik operasyonlardan yararlanılır. Fit ve güzel gözükmek için bazı ipuçları vardır.

Kendinize bakmak istiyorsunuz ama buna ayıracak paranız yok mu? O zaman evde basit tariflerle cildinize bakabilirsiniz. Güzelliği uzakta aramamak gerekir. Mevsime göre cildimiz değişiklik gösterir. Özellikle kış aylarında cildimizin nem oranı azaldığı için ciltte kurumalar oluşur. Cildimiz hassaslaşır. Kızarmalar ve kabuklanmalar görülebilir. Dışarıdaki dumanlar, tozlar da eklenince cilt iyice korumasını kaybedebilir. Böyle bir durumda cilde hemen müdahale yapılması gerekir. Kış aylarında hangi cilt bakımları yapılması gerekir, evdeki hangi sebze ve meyveler cildimize iyi gelir? Bunlardan biraz bahsedelim.

Cildinizi parlatacak, besleyecek bir cilt bakım tarifi paylaşalım. Bir tatlı kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı bal, birkaç damla sızma zeytinyağı ekleyin. Eğer yağlı bir cildiniz varsa bu karşımın içine birkaç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırın. Daha sonra yüzünüze boynunuzdan itibaren aşağıdan yukarıya doğru uygulayın. Tüm yüze uyguladıktan sonra yirmi dakika bekletin. Ilık suyla yüzünüzü temizleyin. Eğer her zaman kullandığınız bir nemlendirici varsa son olarak nemlendiricinizi sürün. Farkı hemen göreceksiniz, cildiniz parlayacaktır. Mat, solgun gözüken cildiniz artık parlıyor ve sağlıklı bir görüntü oluşturuyor, tadını çıkarın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.