Türk Kahvesi ile Doğal Peeling Nasıl Yapılır?

Yüzümüz tıpkı ellerimiz ve ayaklarımız gibi kire ve toza maruz kalmaktadır. Zamanla cildimizin üzerinde doku oluşturan bu kirler cildimizdeki gözenekleri tıkar ve sivilce oluşumuna yol açar. Cildimiz gün içerisinde yıpranmakta olup solgun olduğu kadar da donuk görünmektedir. Peelingin asıl amacı bu solgun ve donuk görünen cildimizi canlandırmak ve eski haline kavuşturarak, sivilce izlerini yok etmek ayrıca cildi gençleştirmek için cildin üzerindeki ölü tabakayı atmaktır.
Peeling için kozmetik dünyasından pek çok çeşit olsa da doğal ve kendimiz hazırlayabileceğimiz harika peeling uygulama örnekleri var. Bu örneklerden en doğal ve cildimiz için en güzel olanı Türk kahvesi ile doğal peeling olduğunu unutmayalım, Türk kahvesinin yumuşak ve yuvarlak tanecikleri bizim için cildin gözeneklerinde bulunan siyah ve beyaz noktalardan kurtarmak için çok basit ve basit olduğu kadar da çok etkili bir preparattır. Çünkü Türk kahvesinin içerisinde yoğun bir kafein var ve kafein cildin kan dolaşımını hızlandırır, kan dolaşımı hızlanan cilde oksijenlenme anlamına geldiğinden ilk denemede inanılmaz etkisini görebiliriz. İşte bu mucizevi uygulamayı, Türk kahvesi ile doğal peelingi yapmak için yalnızca suya ve Türk kahvesine ihtiyacımız vardır.

türk kahvesi1

Öncelikle yüz için 1,5 çay kaşığı kadar Türk kahvesini, takriben yine 1,5 çay kaşığı suyla güzelce karıştırıyoruz. Burda amacımız çok basit ama çok doğal bir peeling elde etmek. Karışımı parmak uçlarımız vasıtasıyla burun kenarları, çene hattı, saç diplerine yakın bölgelere yumuşak hareketlerle peeling yaparak uygulayabilir ve ılık suyla yıkayabiliriz. Sonrasında ne mi yapacaksınız? Bundan sonrasında ise aynada göreceğiniz tertemiz ve pırıl pırıl cildinizi istediğiniz kadar şımartabilirsiniz…

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.