Topuz modelleri trendleri

0

Topuz modelleri bayanların vazgeçilmez saç modelleri ve stilleri arasında yerlerini almaktadır. Topuz her bayanın gerek özel günlerin de gerekse günlük hayatında rahatlıkla kullanabileceği bir model olmaktadır. Topuz birçok modelden oluşmaktadır. Kişinin yüz hatları, yüz şekli ve giyeceği kıyafetlere göre topuz modeli seçilmelidir. Topuzun yüz şekli ile uyumlu olması çok önemlidir. Çünkü uzun yüzde kullanılan sık bir topuz modelleri yüzde çirkin bir görüntü yaratacaktır.

Her saç stili gibi topuzun da kuralları vardır. Topuz yapılmadan önce saçı yaptıracak kişinin yüz şeklinin ne olduğunu belirlemek gerekir. Daha sonra giyeceği kıyafete uygun şekilde tasarlanan topuz modelleri alternatif olarak sunulmalıdır. Saçı yaptıracak kişinin kendi zevkine ve tarzına göre seçeceği topuz modeli kişinin saçlarına göre şekillendirilmelidir.

Topuzlar da maşa yada fön yöntemler kullanılmalıdır. Topuzlar da aksesuar kullanımı da önemlidir. Saçı yaptıracak kişinin giydiği kıyafete göre aksesuar seçimi yapılabilir. Topuz yaptıracak kişinin aksesuar seçimi giyeceği elbiseyi tamamlayarak uyumlu bir görüntü yakalanmalıdır. Topuza uygun aksesuar ile topuz desteklenmelidir.

1Topuz Modellerinde Dikkat Edilecek Yöntemler

Topuz modelleri yapılmadan önce topuz özel davet, düğün, yemek vb. gibi hangi mekânlarda kullanılacağı bilinmelidir. Daha sonra kişinin yüz şekline ve yüz hatlarına göre topuz modeline karar verilmelidir.

Giyeceği kıyafete göre topuz modelleri arasında seçim yapılmalıdır. Kıyafetin boyun kısmı kapalıysa eğer ensede olan topuz modelleri kullanılmamalıdır. Daha çok tepede veya arkada olan topuz modelleri tercih edilmektedir. Topuz modeli saçı yapılan kişinin yaşına göre de uyumlu olmalıdır. Topuz modeli kişiye yakışmalıdır.

2Topuz Modellerinde Kullanılan Yöntemler

Topuz modellerin de maşa, fön, örgü vb. gibi birçok yöntem kullanılmaktadır. Topuz modelin de birçok aksesuar kullanımı bulunmaktadır. Önemli olan kullanılacak aksesuarın topuzla uyumla olmasıdır. Bu yüzden topuz modelleri arasından seçim yaparken uyum konusunda önem göstermelisiniz.

Topuz yapılırken krepe, topuz fırçası, firkete, tel toka, topuz lastiği, topuz süngeri, saç pensi (saç klipsi), jöle, sprey, briyantin ve saç filesi gibi birçok yardımcı materyallerden yararlanabiliriz. Bu yardımcı materyaller topuz yapımının da topuzu yapacak kişinin işinin büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Topuzun daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.

Kaynak : sonsacmodelleri.com

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.