Tesettür Abiye Modelleri

0

Tesettür abiye modellerinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta genellikle seçme şansı az olduğundan dolayı he aynı modellerin olmasıdır. Fakat ufak değişikliklerle bambaşka bir görünüm sağlayabilirsiniz. Özel gün ve gecelerinizin vazgeçilmezi bu elbiselerle başörtünüzün de uyumu önemlidir.

Tesettür modellerde vücudunuza dikkat çekemeyeceğinizden dolayı elbisenize, aksesuarlarınıza, ayakkabı-çantanıza ve şalınıza dikkat çekmeniz gerekmektedir. Yani her türlü aksesuar çok büyük önem taşımaktadır. Öncelikle ayakkabı-çanta uyumunu kesinlikle kaybetmemelisiniz. Bu iki parça birbirleriyle aynı model ve aynı renk olması size şıklığına önem veren bir kadın imajı çizecektir. Elbisenizin boyu da çok önemlidir. Burada dikkat etmeniz gereken şey ayakkabı ile elbisenizin aynı hizada olduğuna emin olmanızdır. Asla düz ayakkabı giymemelisiniz. Mutlaka hafifte olsa topuklu bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Şalınızı da düz renk seçmelisiniz. Çünkü zaten elbiseniz bolca detaya sahip olacak ve göz alıcı olacaktır. Şalınızı renkli seçmeniz durumunda kargaşa olacak ve göze çirkin görünecektir.

 

A kesim bir abiye ile güzelliğinizi göz önüne serecekseniz ince bir bele sahip olmanız yeterlidir. Eğer basenlerle ilgili probleminiz varsa tam size göre olan bu kesim istenmeyen kilolarınızı kapatmakta birebirdir. Aynı zamanda bu kesimde genellikle üst bölgede işleme bulunacağından dolayı şalınızı daha sade ve tek renk seçmeye özen göstermelisiniz. Bağlamayı da daha arkadan yapmanız işlemelerin görünmesine olanak sağlayacaktır. Bu tarz elbise tercihinizde kolyeye kesinlikle yer vermemelisiniz. İşlemenizin üzerinde kalabalık bir görüntü oluşturarak sizi zevksiz durumuna düşürecektir. Ayakkabı ve çantanızın eşarbınızla aynı renk olması size ayrı bir sadelik ve hoşluk katacaktır. Ayakkabınızın mutlaka elbise ile aynı boy olmasına dikkat edin. Bu tarz elbiselerde naturel makyajlar tercih etmeniz daha yerinde olacaktır. Işıltının tamamını elbisenin üzerine çekmiş olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dar kesim abiyele tercih edecekseniz ince bel ve zayıf bir vücuda sahip olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde üzerinize yapışan ve fazlalıklarınızı ortaya çıkaran bir kıyafet sizi mutsuz edebilir. Dar kesim abiyenize çanta olarak portföy çanta tercih etmeniz elbisenize ayrı bir şıklık ve hava katacaktır. Bu elbiselere hoş bir kemerle aynı renk bir ayakkabı kombini yaparak da farklı bir hava katabilirsiniz. Şalınızı da kelebek model bağlayarak elbisenize daha çok dikkat çekebilirsiniz. Eğer dar kesim bir elbise tercih ederseniz ayakkabınızın görünmeyecek şekilde, boyunun uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta kuyruklu bir modelle fazlasıyla tarz görüneceksiniz.  Burada eğer elbiseniz düz renkse uzun bir kolyeyle de kombinleme yapabilirsiniz. İki parça gibi görünen balık etekli elbiselerde üst parçanın kesimine dikkat etmelisiniz. Eğer basen probleminiz varsa kapatacak şekildeki modelleri tercih etmelisiniz. Bu tarz elbise seçimlerinizde makyajınızı daha ışıltılı tonlarda yapabilirsiniz. Böylelikle sadeliğinizi yansıtmanın yanı sıra dikkatleri yüzünüzdeki ışığa çekmiş olacaksınız.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.