Ters Kutupların Aşkı

Her ilişkide tarafla illa da aynı düşüncelere sahip olacaktır diye bir kural yok. Çiftler bir biriden farklı düşüncelere sahip olabilir fakat bu ilişkinin ilerlemesine bir engel olmamalı. Ters Kutupların Aşkı ile ilgili birkaç ipucu;

O dağınık, siz düzenli

Eğer siz oldukça temizliğe düşkün derli toplu ama o sizin tam tersinize oldukça dağınık, kıyafetlerini sağa sola atıyor ve nereye attığını unutuyorsa. Siz ondan bir yeri temiz tutmasını isteyin o gölgeleri dağıtmasın. Eğer bu kurala uymuyorsa onu gerektiği gibi uyarın ve eğer gerekirse kendiniz için bir temizlikçi ile anlaşın.

O entel ama siz magazin seviyorsunuz

Bu tür durumlarda bilgili olan taraf kendini yalnız, diğer taraf size kendini yargılanıyormuş gibi hissederler. Aslında birlikte iseniz o adar da bir farklılık yoktur. Farklı şeyler okuyorsunuzdur ama aynı fikirlere sahipsinizdir. Konuşurken, muhabbet esnasında ona yönelteceğiniz soruları onun ilgi alanıyla alakalı şekilde seçebilirsiniz.

Farklı politik görüşler

Milletimiz insanları konu politika olunca oldukça heyecanlı olabiliyorlar ve farklı politik düşüncelere sahip çiftler kendi aralarında tartışmalar oldukça sık oluyor. Birbirinizi yargılayıcı değil de yapıcı fikirler üzerinde konuşun. Ev içerisinde mutlak bir koalisyon kurabilirsiniz. Fikirlerini açıkça belirten insanlar tartışmaya girmezler. Çünkü onlar fikir özgürlüğünün farkındadır fakat siz bu özgürlüğü kısıtlamaya çalışırsanız sorunlar çıkacağından emin olabilirsiniz.

Çocuk sayısı

Çiftlerin çocuk sayısı konusunda ki fikirleri çok farklı olabilir. Bu konu hakkında tartışmak yerine ona bunun nedenlerini sorun. Sorunları yapıcı bir şekilde çözebilirsiniz. Boşu boşuna ilişkinizi yıpratmanıza gerek yok. Her şeyin bir ortak noktası illa ki vardır.

ters-kutupların-aşkı

O sosyal, siz evcimen

O dışarıya çıkıp gezip dolaşmak isterken sen evde oturup vakit geçirmek isteyebilirsin. Sakinlik ile dışarıya dönüşlülüğü ortak bir paydada birleştirebilirsiniz. Birkaç arkadaşınızı evinize davet edebilirsiniz böylece ev gibi sakin bir ortamda sosyalleşebilirsiniz. Dengeyi sağlayabilmek için bir hafta dışarıda bir hafta da evde geçirtebilirsiniz. Böylece ikinizde ortak yolu bulmuş olabilirsiniz. Bazı günler ise akşamları siz evinizde otururken o arkadaşlarıyla dışarıya çıkıp gezebilir. Bu da bir seçenektir sonuçta.

O biriktiriyor, siz harcıyorsunuz

Bir ilişki de biriktirmeyi seven kişi evin tüm yükü kendi üzerindeymiş gibi, harcamayı seven kişi de bağımlıymış gibi hisseder. Bir şeyler alacağınızda hesaplı, makul fiyatlarda bir şey olmasına özen gösterin. Ayrı banka hesapları oluşturarak siz kıyafet, akşam yemekleri ve yolculuk gibi masrafları yüklenirken oda faturaları ve diğer yatırımları üzerine alabilir. Böylece iki tarafında gönlü hoş olur.

Fikirler bu şekilde uzayıp gidebilir. Siz de kendinizi  Ters Kutupların Aşkı olarak nitelendiriyorsanız daha birçok farklı taktik geliştirebilir ve ilişkinizi yaşatabilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.