Strese İyi Gelen Bitki Çayları

0

Gün boyunca farklı iş alanlarında çalışsak da hepimizin ortak bir sorunu var o da tabiki stres. Hepimiz gün boyunca stres altındayız. Acaba bu sene okulu bitirebilecek miyim, acaba terfi edebilecek miyim, acaba işe alınacak mıyım, acaba patron bana zaman yapacak mı, acaba bu proje kabul edebilir mi ve buna benzer bir sürü sorun yakamızı bırakmaz. Madem bu sorulardan kurtulamıyoruz o zaman biz de stresle baş etme yollarını bulmalıyız. Savaşçı olmalıyız ve bunlardan yılmamalıyız. Çünkü biz güçlüyüz ve bunlarla baş edebilecek ruha sahibiz.
Strese iyi gelen birçok bitki çayı vardır. Biz de neden bu bitki mağazasından yararlanmayalım? Doğru bitkilerle stresle baş edebiliriz. Gün içinde bitki çayları tüketerek stresi en aza indirebiliriz. Strese iyi gelen en popüler bitki çayı tabiki yeşil çaydır. strese-iyi-gelen-bitki-caylari

Vücudun sindirim, dolaşım sistemini dengelediği için kan dolaşımı düzeninden dolayı stresi en aza indirmiş oluruz. Beyaz çay da aşağı yukarı aynı etkileri gösterir ama beyaz çayın tüketimi daha dikkat gerektirir. Kimyon çayı tansiyonu dengeleyen, kan şekerini dengeleyen mucizevi bir çaydır. Vücutta her şey bir düzende çalıştığında da stres oranı azalacaktır. Zencefil çayı mucizesini de unutmamak lazım tabiki. Zencefil çayı kasları gevşeten, bağışıklık sistemini koruyan bir çaydır. Beyninizin uyanık, zinde olmasına yardımcı olur ve stres kaynaklarını çözmenizde yardımcıdır. Papatya çayı zihni dinlendiren bir diğer bitki çayıdır. Tabiki bu bitki çaylarını abartılı bir oranda kullanmayın.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.