Siyah Noktalar için Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilmemiz için düzenli bir şekilde cilt bakımı yapmamız  gerekir. Cilt bakımını yaparken, cildimizi temiz ve her zaman nemli tutmamız gerekmektedir. Bu yüzden cildinizi tahriş etmeyen ve kurutmayan bir sabuna ve iyi bir nemlendirici kreme ihtiyaç vardır. Cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yaptıktan sonra evinizde cildiniz için iyi gelebilecek doğal bir maske hazırlayabilirsiniz.

Evinizde hazırladığınız doğal maskelerle, kırışıklıkları azaltabilir, sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyebilir, aynı zamanda da cildinizin daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizi pürüzsüz ve parlak yapabilecek en kolay maskelerden bir tanesi yoğurt maskesidir. Yoğurt maskesi, siyah noktalarınıza iyi gelir, aynı zamanda hazırlanışı ve maliyeti de düşüktür.  Bu yüzden bu maskeyi evinizde kolaylıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz. Zamanınızı çok fazla almayacaktır. Yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra tonik yapabilirsiniz, cildinizdeki asit seviyesini dengeleyip normale döndürmektedir. Cildinizde bir problem yoksa, cildinize yine de cilt  bakımı uygulamanız gerekmektedir. Bu yüzden kullandığınız ürünleri günde iki kez yapmanız gerekmektedir. Bununla beraber kendinize ait cildinizi tanıyarak almanız gereken gündüz ve gece kremleri edinebilirsiniz.Cilt bakımınızı yaparken, aşırıya kaçmamak önemlidir. Bunun nedeni ise, cildiniz bir ürünü belli miktarlarda kabul etmektedir. Bunun fazlası da cildinize  zarar verebilir, gözeneklerinizi tıkayıp ve birikimlere sebep olabilir. Cildinizi korumak için, dışarıya çıkarken çevresel faktörlerin etkisinde kalmamak için yüksek korumalı bir güneş kremi kullanmalısınız.

siyah-noktalar-icin-cilt-bakimi

Çevresel faktörler ve aşırı yağın cildinizdeki gözenekleri tıkamasıyla siyah nokta ve sivilce oluşmaktadır. Cildinizi temiz tutarak yağı ve kiri temizleyip cildin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahip iseniz, gündüz ve gece günde 2 defa cilt bakımı yapmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.