Sivilceler İçin Çözüm Yolları Sivilcelerden Kurtulun

Çoğu kez yüzümüze gösterdiğimiz özeni vücudumuza göstermediğimiz için, özellikle sırtımızda ve göğsümüzde çıkan sivilcelerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Kış aylarında daha kapalı kıyafetler giydiğimiz için pek fazla canımızı sıkamasalar da yaz aylarının gelmesiyle birlikte bu sivilceler de kafamızı kurcalamaya başlıyorlar. Sivilceler genelde doğru temizlik yapamadığımız için ve hormonal değişiklikler yüzünden çıkıyorlar ve kurtulması biraz zaman alıyor. Düzenli bir beslenme ve uyulacak birkaç pratik uygulamayla başımıza dert olmalarından kurtulabiliriz. İşte bunun için birkaç tavsiye:

Kıyafet Seçimi

Giydiğimiz kıyafetlerin özellikle de iç çamaşırlarının pamuklu olması ve teri emmesi çok önemli aksi takdirde cildimiz hava alamıyor, bakterilerin üremesi için uygun bir ortama dönüşüyor ve sonunda sivilceler vücudumuzu istila ediyor. Özellikle yaz aylarında sık sık duş almaya terimizin cildimiz fazla kalmamasına özen göstermeliyiz. Yine bu bakımdan spor yaptıktan sonra duş almak da oldukça önemli.

Peeling:

Peeling yüzümüzde ve vücudumuzdaki ölü deriyi atmak açısından sıkça uygulanan yöntemlerden biri. Peeling yaparken çok sert hareketlerle keselenmemeye ve derimizi tahriş etmemeye özen göstermeliyiz. Pek çok kadın bunu sadece yüz bölgesine uyguluyor fakat haftada bir kez vücut için yapılacak peeling sivilcelerin azalmasında önemli rol oynayacaktır.

Temizlik

Vücudumuzun da bakıma ihtiyacı var. Bu bir gerçek. İhmal ettiğimizde birçok problemle uğraşmamız kaçınılmaz. Her gün yüzümüz için bakım yapıp özel temizlik yapıyoruz fakat vücudumuz söz konusu olduğunda bunu ihmal edebiliyoruz. Vücudumuza da cilt tipimize göre uygun bakım malzemeleriyle bakım yaptığımız da sunun bize pürüzsün bir ten olarak döneceğinden emin olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.