Sırt ve Göğüs Sivilcelerinizden Kurtulun

0

Sadece ergenlik dönemi değil, hangi yaş grubunda olursak olalım sivilceler herkesin ortak sorunlarından biridir. Sivilcelerin çıkmasının birçok sebebi vardır. Hormonal yapı, hijyen kuralları, cilt yapısı, bulunduğunuz fiziki ortam, yediğiniz yiyecekler vs. bunları saymak arttırmak mümkün…

Yüzümüzde çıkan sivilceleri fondötenlerle, kapatıcılarla gizleyebilirken; sırtımızdaki ve göğsümüzdeki sivilceler için aynı şeyi söylemek zor olacaktır. Kış aylarında kapalı kıyafetler giydiğimizden dolayı, sırt ve göğüs kısmındaki sivilceler bizim için pek bir önem teşkil etmiyordu belki ama artık yaz geldi giydiğimiz kıyafetler; kısa ve açık kıyafetler… Kimse giyeceği kıyafetin göğüs ve ya sırt dekoltesinden sivilcelerle dolu bir cilt görmek istemez, bu ister istemez bayanın canını sıkan bir durumdur. Hal böyle olunca bizimde bu duruma el atma zamanımız geldi. Sırt ve göğüs bölgesinde çıkan sivilcelerden kurtulmanız için yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenleri elsedo.com ailesi olarak sizlere sunuyoruz. Çok farklı şeyler anlatmayacağız aslında bizim burada anlatacağımız şey tamamen yüzünüze gösterdiğiniz hassası, yüzünüzde çıkan sivilcelere karşı izlediğiniz yolları vücudunuza karşı nasıl uygularsınız bunu anlatacağız.

sirt-ve-gogus-dekoltesi

İlk maddemiz her zaman olduğu gibi temizlik olacaktır. Yüzümüzde sivilce çıktığı zaman ilk yaptığımız işlerden bir tanesi yüzümüzü sivilce karşıtı sabunlarla yıkamak değil midir? Bu işlemin aynısını duş yaptığımız sırada da vücudumuza uygulayacağız. Sivilcelerin yoğunlukla çıktığı bölgelere duş aldığımız sırada sivilce karşıtı sabunla iyice yıkayacağız.

İkinci adımımız yine sivilce ile mücadele de yüzümüze sıkça yaptığımız bir işlem olan peeling işlemi, bu işlemi de sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için yüzümüze haftada en az iki defa uygularız. Bunun aynısını biraz önce sabunla yıkamada da bahsettiğimiz gibi vücudumuza da uyguluyor. Haftada en az iki defa sivilcelerin sıklıkta olduğu bölgelere peeling uyguluyoruz. Böylece vücudumuzda da biriken kir ve ölü deriden peeling sayesinde kurtuluyoruz.

gogus-dekoltesi

Üçüncü adımımız ise giydiğimiz kıyafetleri seçerken özen göstermek olacaktır. Malum yaz geldi havalar ısındı. Terleme sayımız kış aylarına oranla katlanarak arttı bu da haliyle sivilceler için uygun cilt yapısının oluşması anlamına geliyor. Kısacası bahsedecek olursak yaz ayları içerisinde giydiğiniz kıyafetlerin vücudunuzun hava almasına, rahat olmasına imkân verecek yapıda olmasına dikkat ediniz.

Bu üç adımın ardından aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınırsanız, zamanla sivilceleriniz azaldığını görecek ve gönül rahatlığıyla istediğiniz kıyafetleri giyebileceksiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.