Seks Hakkında Yanlış Bildiğiniz Efsaneler

Kadınlar ve erkekler arasında bir çok efsane dönüp dolaşıyor. Erkekler daha mı çok seks düşünüyor. Kadınlar erkeklere göre daha mı az orgazm oluyor gibi bir çok yanlış bilinen efsane var. Herkes bu gibi bir çok soruları soruyor ve cevapları oldukça şaşırtıcı oluyor. Çünkü pek çok efsane var. O bilgileri bir gözden geçirmekte fayda var.

Efsane 1: Erkekler güzel vücutlu kadınlar, kadınlar ise zengin erkek ister.

Gerçek: Belli kısımlarca yapılan araştırmalar sonucu kadınlar hayallerinde yani kafasında ki erkek olarak statü sahibi bir erkekle birlikte olmak istiyor. Birlikte olmak istediği erkekte olmazsa olmaz olarak görüyorlar bunu ama zamanla çıtayı aşağıya çekiyorlar.

Plan: Statü dediğimiz şey öyle hemen kazanılan ya da hemen akılda kalan bir özellik değildir. İlk randevunuzu yaratıcı ve etkileyici bir şekilde geçirmek onun aklında sizin daha fazla kalmanızı sağlayacak en büyük etkenlerden biridir hatta başında gelir. Renkli bir partiye götürmek veya daha önce gitmediğiniz otantik bir ortama götürmek statüye karşı mücadelenizde sizi öne geçirecektir.

Efsane 2: Kadınların erkeklere oranla daha az seks partneri olur.

Gerçek: Kadınların seks partneri sayısını 2 azaltıp erkeklerin ise 2 arttırıp söyledikleri bundan daha gerçekçi bir kere. Maine Üniversitesi’nde yapılan araştırma da bunu doğruluyor. Maine Üniversitesi öğretim görevlisi DR. Terri Conley “ Kültürel nedenler ve baskılardan dolayı birlikte olduğu erkek sayısını hep eksilterek söyleme veya hiç söylememe eğilimi gösteriyor. “ diyor.

Plan: Eğer kaç kişiyle birlikte olduğu konusunda üzerine giderseniz aynı toplumsal baskıyı kurmuş olursunuz. Bu yüzden dolayı size yalan söylemek zorunda kalması başka konularda da aynı kapıyı çalacağı anlamına gelir. Rahatsızlık duyacağınızı düşündüğü şeyleri size söylemekten sakınacaktır ve bu yüzden yalanlara başvuracaktır. Bunu engellemek için geçmişini kurcalamamanız gerek. Şuan sizinle ve sizi mutlu ediyor siz bunu düşünün geçmişi kurcalamayın.

Efsane 3: Kadınlar erkeklere göre daha az sıklıkla orgazm olur.

Gerçek: Teknik olarak bu pek doğru bir yargı sayılmaz. İndiana Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kadınların ilk deneyimde orgazm olma olasılığı yüzde 39, alıştıkları bir seks partneriyle seks yaparken orgazm olma yüzdesi yüzde 49, ciddi bir ilişki yaşadıkları biriyle orgazma ulaşma olasılıkları yüzde 89… Kısacası kadınlar uzun süreli birliktelik yaşadıkları kişilerle yaptıkları ilişkiler de orgazm olma olasılığı daha fazla.

Plan: Kadınların uzun süreli ilişkilerde orgazm olma olasılıklarının daha fazla olmasının nedeni ise erkeklerin ciddi düşünülen ilişkilerde ön sevişme bölümünü partnerini tatmin edebilmek için gerektiği kadar uzatabiliyor. Uzun yada kısa süreli ilişkilerde iki tarafında zevk almasını istiyorsanız. Kendiniz kadar karşı tarafında isteklerini ön plana koymak gerek.

Efsane 4: Erkekler kadınlara göre daha fazla seks düşünüyor.

Gerçek: Aslında bu doğru bir yaklaşım. Ohio Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre erkeklerin kadınlara göre daha fazla seks düşünüyor. Fakat erkekler bayanlara göre daha fazla uyku ve yemek de düşünüyor. Kısacası erkekler bayanlara göre bedensel ihtiyaçlar üzerine bayanlardan daha çok düşünüyor.

Plan: Onun seks hakkında düşünmesini sağlamak sizin elinizde. Bunu da kelimelerinizle sağlıyorsunuz. Ona direk dolarak “ seni arzuluyorum” gibi cümleler kurabilirsiniz. Fakat dolaylı yoldan da cümle içlerinde sıcak ve ıslak kelimelerini kullanarak onu seks hakkında düşünmeye teşvik edersiniz. Fazla abartmayın. “ Sıcak ve ıslak bir yemek yedikten sonra sert bir film izleyelim mi? “ cümleler kurabilirsiniz.

Mehmet Gürkan NAM: