Sağlıklı Zayıflamanın Sırrı

0

Başınıza dert olmuş fazla kilolarınızı vermek istiyorsunuz ama ne denediyseniz olmadı mı? Sağlıklı besin bulamama, her kafadan bir diyet önerisi sizi bıktırdı mı? O halde bilimsel verilerin ışığında beslenme sanatının bedeninize nasıl iyi geleceğini yaşayacağınız değişikliklerle hissedeceksiniz. En başta doğru bildiğimiz bir yanlışı düzelterek başlayalım; önüne geçilmesi en zor his açlıktır, açlık metabolizmayı da yavaşlatacağından bir çok hastalığa da kapı aralamaktadır ve asla aç kalarak sağlıklı zayıflamanın mümkün olmadığını bilmelisiniz.
Kilo vermeye karar verenlerin ilk işi yürüyüşlere çıkmak oluyor ve bunu hızla uygulamaya başlıyorlar. Ancak tempolu yürümek iyi gelir gerçeğini, hızlı tempoda yürümekle kendinize ve kilolarınıza karşı hatalı bir yol izliyorsunuz. Eğer sağlıklı zayıflamak ve daha ince görünmek istiyorsanız, temponuzu artırmayın normal tempoda yürüyüşü tercih edin. Yavaş tempoda yapacağınız bir yürüyüş ile hızlı yaptığınız bir egzersiz arasında %65-70 civarında bir yağ yakımı farkı vardır. Mesela yürüyüş bandında ortalama 4,5 düzeyde en az 60-70 dakika haftada 3-4 kez yapacağınız yürüyüş ve aktivite ile karın, kalça, basenlerinizde biriken yağlarınızdan sağlıklı zayıflama düzeyindeki beslenmenizin de yardımıyla sonuçlara inanamayacaksınız.

kilo-verme-2
Yürüyüşünüzü açık havada da yapabilirsiniz yavaş bir tempoyla, bunu yaparken oksijeni de yağ yakımınız için kullanabilirsiniz. Egzersiz yaparken eğer yağ kitlelerinizin daha fazla yanmasını istiyorsanız, muhakkak bol oksijen kullanmayı sağlayacak teknikler kullanın. Çünkü vücuttaki yağ dokusunun enerjiye dönüşmesi için kas ve karbonhidrat depolarına göre daha fazla oksijene ihtiyaç duyulur. Yani düzenli olarak yapacağınız egzersizi kaliteli hale getirmek için vücutta oksijenli ortam oluşturarak vereceğiniz kilolardan daha fit ve sağlıklı görünme şansına sahipsiniz. Sağlıklı zayıflamak için yapmanız gereken bol su ve nefesi burundan almak yeterli…

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.