Saç Tipine Göre Bakım Önerileri

Her bayan için saçının güzelliği çok önemlidir. Sadece bu güzelliği düşünmekle olmaz. Bakımı ve güzelliği için izlenen yol her şeyden önemlidir. Önce kendi saç tipinizi bilmeniz gerekiyor. Yağlı mı? Kuru mu? Yıpranmış mı? Kıvırcık mı? Düz mü? bir saça sahibiz bunu bilmeliyiz. Çünkü hepsinin bakımı ayrı ayrıdır. Burada anlatacağımız yöntemlerle saçlarınız daha sağlıklı, daha bakımlı bir hale gelecektir.

 

Yağlı saçlar için öneriler:  Saçları yağlı olan insanların genelde cilt yapısı da yağlıdır. Bu kişilerde saçlar yağlı olduğu için sürekli parlak görünmesine neden olur. Bu saça sahip onlalar saçlarını her gün yıkamalıdır. Son durulamaya sirke ya da limon suyu ilave edilirse yağ oluşumunun bir miktar önüne geçmiş olursunuz.

Kıvırcık saçlar için öneriler: Bu saç tipinin kırılganlığı daha yüksektir. Yağı fazla tutmadıkları için, maske yapılması yağ oranını artırmanız gerekmektedir.

sac-tipine-gore-bakim-onerileri

  Kuru saçlar için öneriler: Kıvırcık saç tipinde olduğu gibi bu saçta da kırılganlık daha yüksektir. Saç yağı çok tutmadığından saç kremlerini saç uçlarına kadar bakım yaparak uygulamalısınız. Parlaklık vermek için sirke veya limon suyu kullanınız.

       Yıpranmış saçlar için öneriler: Saçların yıpranmasının nedeni boya, çevre kirliliği, güneş olabilir. Bu saç tipine sahip olanlar saçlarını kuruyunca taramalı ve boya yerine kınayı tercih etmelidir.

sac-tipine-gore-bakim-onerileri-2
       Düz ve İnce telli saçlar için öneriler: Saçlarınızın ince telli olmasının nedeni keratin ve protein eksikliğinden olabilir. Kırılgan yapıya sahip oldukları için kurutma makinesini çok tercih etmemelisiniz. Kolayca şekil vermek için ise saç şekillendirici kremleri tercih edebilirsiniz.
Doğal ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saç bakımı ve temizliğine çok dikkat etmenizde fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.