Saç Renginize Göre Makyaj Tavsiyeleri

0

Günümüzde kadınların büyük bölümü saçlarını boyamaktadır. Doğru rengi bulmak ise bir kadın için hiç kolay değildir. Daha da önemlisi saç rengine göre makyaj yapabilmektir.

Saç rengine göre makyaj yapabilmek çoğu kişi için profesyonel yardım almayı gerektirecek kadar zor bir iştir. Ancak yine de günlük makyajımızı her gün bir kuaföre yaptırma imkanımız olmayabilir. Her saç renginin her kişiye gitmeyeceği gibi, her makyaj da her kadına uyum sağlamaz. Günümüz kadınlarının en büyük hatası bu ayrımı yapamamalarıdır. Bir yakınımızda görüp beğendiğimiz saç rengi ya da makyaj modelini kendimize uygulamaya kalkmamalıyız. Bu tür yanlış uygulamalar bizi olduğumuzdan daha soluk tenli ya da daha yaşlı gösterebilir. Ve bu durum hiçbir kadının hoşuna gitmez.

sac-rengine-gore-makyaj-onerileri-08

Makyaj yaparken cilt rengi bile önemlidir. Sarışın bir kadın ile esmer bir kadının saç ve makyaj rengi asla aynı tonda olamaz. Sarışın kadınlar genelde pembe tonlarda makyajı tercih ederken, esmer kadınlar ise daha yoğun renkleri kullanmalıdırlar. Günümüzde kızıl tonlardaki renkler de çok fazla tercih edilmektedir. Bu kişiler de daha çok toprak tonlarını tercih ederek yüzlerinin daha canlı görünmelerini sağlayabilirler. Saç rengine göre makyaj yaptığınız sürece capcanlı bir görünüme sahip olursunuz. Saçınızın rengiyle orantılı renkler size doğal ve çok daha güzel bir görünüm de katacaktır. Günümüzde çoğu bayan makyaj yapmak ancak daha doğal bir görüntüye sahip olmayı tercih etmektedir. Bu kişiler de renkler konusunda çok dikkatli olmalılar ve kırmızı, koyu kahve gibi patlayan renklerden uzak durmalıdırlar. İddialı renkler sizleri doğallıktan uzaklaştırır.

Doğal olmak ve saç renginize göre makyaj yapabilmek profesyonellik isteyen bir iş değildir. Sadece cilt renginizi bilmeniz ve kendinize yakışmayacak derecede abartılı makyajdan uzak durmalısınız.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.