Saç Dökülmesine Dur! Diyebilirsiniz

0

 

Saç dökülmesi erkeklerin olduğu kadar kadılarında korkulu rüyası haline gelmeye başladı.

Durumundan muzdarip çok sayıda erkek ve kadın saç dökülmesi şikayetine çeşitli çareler aramaktadırlar.

Genellikle en çok başvurulan çare saç ekim yöntemidir. Erkekler böylelikle kelliğe çözüm bulmuş olmakla birlikte görsel olarak da rahatlığa kavuşuyorlar bu sayede. Peki ya kadınlar; onlar nasıl çare bulmalı saç dökülmelerine. İşte burada devreye doğal kürler, yediğimiz besinler ve yaşam tarzımız giriyor. Gün içerisinde karşılaştığımız olumsuzluklar stres, sıkıntı ya sebep olduğu gibi sağlımızı da önemli ölçüde etkilemektedir. Bizi hem fiziki hem biyolojik hem de ruhsal yönde çöküntüye uğratıyor. Tabi bu durum saçlarımızı da yansıyor. Dökülmelerine etken oluyor. Bu sebeple daha relaks olabilmeyi denemeliyiz. Sonrasında yediğimiz besinler beslenme alışkanlığı da çok büyük etkendir. Ne kadar düzenli beslenirsek sağlığımız gibi saçlarımız da gereken değere kavuşmuş olacaktır.

Günlük ortalama saç kaybı 50 ila 100 tel arasındadır. Eğer daha çok döküldüğünü düşünüyorsanız ve saçınızın kalitesinde bir azalma varsa tehlike çanları çalıyor demektir. İşte bu durumla karşılaştığınızda kimyasallardan uzak doğal kürlerle saç dökülmesine dur diyebilirsiniz.

Saçlarınızın dökülmesine uygulaması kolay etkisi güçlü olan kür mis kokulu lavanta kürüdür. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bir tutam (5 gr) lavantayı 750 ml kaynayan suya ilave ederek yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta demleyin ve demlendikten sonra ılımasını bekleyin, ılıkken süzme işlemini de yapın. Eğer saçlarınız temiz ise demlenen bu lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz ve yarım saat bekleyin etkisi için ondan sonra sadece suyla durulayabilirsiniz. Eğer saçlarınız kirliyse önce yeşil sabun veya şampuanla yıkamanız gerekir. Sonra demlenmiş lavanta suyuyla yıkayabilirsiniz. Saç dökülmesi duruna kadar haftada bir-iki kez uygulayın ve sonuçtaki mutluluğu görebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.