Saç Dökülmesi için Etkin Çözümler

0

Merhaba arkadaşlar, size bugün saç dökülmesi nedir ve nasıl önlemler alınır bu konu hakkında bilgi vereceğim. Bildiğiniz üzere saç dökülmeleri saçın bakımsız olmasından kaynaklanır ve çoğu zaman saç dökülmesi genetiktir. Size saç dökülmesini önlemek amacıyla doğal maskeler ve çözüm önerileri sunacağım. Saç dökülmelerinin temel nedenlerinden birisi saçlar için gerekli olan temel besinleri tüketmemektir.

Düzensiz beslenme alışkanlıkları, bazı ilaçlar, genetik kellik ve kafa derisi hastalıklarıda saç dökülmesinin sebepleri arasında yer alır.

Peki ya saçlarımızın dökülmemesi için nelere dikkat etmeliyiz ?

İlk olarak saçımızın dökülmesini önlemek için işe geniş dişli bir tarak kullanmakla başlayabiliriz. Saçlarımızı tararken saçın ıslak olmamasına özen göstermeliyiz. Saç yarı kurulukta veya tam kuruduktan sonra taranması dökülmemesi açısından en iyi tercih olacaktır. Saç diplerinize masaj yaptığınızda o bölgedeki kan akışını hızlandırarak saç dökülmelerini engelleyemeye yardımcı olabilirsiniz. Taraklarınızı her hafta düzenli olarak temizleyin, taraklarınızın hijyenikolmasına dikkat edin. Saç derisinin rahatlamasını sağlamak için, paraben içermeyen şampuanlar kullanmaya dikkat edin.Saçınızı 3 günde bir şampuan veya saç durulayıcı kremlerle yıkamaya özen gösterin. Şampuan ve saç kremlerinizin ayrı olmasına dikkat edin.

sac-dokulmesi-icin-etkin-cozumler-2

Saç dökülmesini önlemek için yapabileceğiniz doğal maskeler

Saç dökülmesini önleyen soğan maskesi

  • 1 orta büyüklükte soğan
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı zeytin yağı

Soğanı ezerek suyunu ayrı bir kaba alın. Soğan suyu, bal ve zeytinyağını karıştırın. Haftada bir saç derinize sürüp 1 dakika boyunca masaj yapıp uygulayın ve 5 dakika sonra durulayın saçınızın kısa sürede gelişme gösterdiğini göreceksiniz.

Saçlarımız nasıl parlak görünür ?sorusunun cevabı ise birkaç tüyoda gizli

Yapacağınız doğal maskeler ile saçını besleyebilir ve saçlarınıza canlılık katıp parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Size saça parlaklık veren bir maske önerim olacak.

Saçlara parlaklık veren maske

  • 1 yumurta
  • 1 bardak süt
  • Yarım limon
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Öncelikle yumurtanın akını ve sarısını birbirinden ayırın. Sarısını bir kâse içerisine alın ve güzelce çırpın.Zeytinyağını ve sütü yapışkan hale getirdiğiniz yumurta sarısının üzerine dökün ve karıştırın. Yarım limonu sıkın ve karışıma ekleyin. Böylece yaptığınız karışımı saç diplerinize güzelce masaj yapıp ovalayarak yedirin. 15 dakika kurumasını bekledikten sonra başınızı tek kullanımlık boneler veya poşetler ile sarabilirsiniz.Daha sonra saçınızın her tarafını soğuk su ile durulayın.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.