Harika Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Evde bulunan malzemelerle de saça güçlü bir canlandırıcı bakım yapılabilir. İşte Elsedo farkıyla Saç bakım önerilerimiz;

  • Sıcak yağ Tedavisi: İki çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın, bunu yavaş yavaş bütün saç derisine yedirin. Bir havluyu sıcak suya sokup ıslatın. Sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki ya da üç defa tekrarlayarak başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçları yıkayarak, iyice durulayın. Bu kuru ve çabuk kırılan saçlar için çok faydalıdır.
  • Hint Yağı Tedavisi: Yarım çay fincanı Hint yağını ısıtın. Bunu saç derisine ovarak yedirin. Saçlarınızı nazikçe tarayın. Kaynar suya batırılmış havluyu sıkarak başınıza sarın. Şampuandan önce böylece yarım saat bekleyin. Bu fazla ince ve çabuk kırılan saçlar için ideal bir saç bakım metodudur.
  • Zeytinyağı ve Bal Tedavisi: Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağı ile bir çay fincanı süzme balı karıştırın ve bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın. Sonra bir iki gün bekletin. Karışımı saç derisine ovarak yedirin. Saçlarınızı tarayarak sıvıyı yayın. Başınıza küçük naylon torba geçirin ve başınızın hava almadığından emin olun. Yarım saat kadar bekledikten sonra bol su ile yıkayarak durulayın. Bu uygulama koyu renk saçların, ışıltılı ve pırıl pırıl bir hal almalarını sağlayacak saç bakımı formülüdür.
  • Protein Tedavisi: İki yumurtayı çırpın ve bu işleme devam ederken bir çorba kaşığı zeytinyağını, bir çorba kaşığı gliserini ve bir çorba kaşığı sirkeyi buna katın. Elma sirkesi tercih edilmesi daha iyi sonuçlar verir. Bu sıvıyı ilk şampuan durulamasından sonra sürün. Saçınızda 15-20 dakika kadar bırakın ve iyice durulayın. Bu karışım her tür saçı canlandırır.
  • Kakao Yağı Tedavisi: Yarım fincan Ayçiçek yağı, bir çorba kaşığı kakao yağı, bir çorba kaşığı susuz lanolini benmari usulü eritin. Karışımı iyice çırpın, bu karışımdan 3 çorba kaşığı kadarını alarak buna bir çorba kaşığı su katarak karıştırın. Bu sıvıyı saçınıza ovarak sürün.15-30 dakika bekleyip saçlarınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk canlanmasında birebirdir.
  • Mayonez Tedavisi: Bir yumurtayı, bir çorba kaşığı sirkeyi,2 çorba kaşığı bitkisel yağı çırparak karıştırın. Saç derinize ovarak yedirin. Sonra saçlarınızı tarayarak 15 dakika bekleyin. Ardından yıkama ve durulama işlemi yapın. Bu uygulama saç derisine nem kazandırır ayrıca kuru saçın yağ ile beslenmesini sağlar.

Elsedo farkı ile sizlere saç bakımı önerileri sunmaya çalıştık, daha fazla güzellik ve bakım önerisi burada

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.