Renkli Dekorasyon Önerileri

Dünyada pek çok insan renklerin büyüsüne inanıyor ve artık rengarenk evlerde oturma hayali kuruyor. Pek çok kişi evinin dekorasyonlarını olabildiğince renkli oluşturmaya çabasına giriyor. Renkli ev dekorasyonları oluşturmak aslında kolay gibi gözükse de sanıldığının aksine oldukça dikkat isteyen  bir konudur. Renklerin uyumunun doğru kullanılması ve renklerin doğru yerlerde kullanılması gerekir. Renkli ev dekorasyonlarında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur renk tonları arasındaki uyumdur. Renkli dekorasyon doğru bir şekilde oluşturulduğunda harika bir görüntü oluşturulabileceği gibi yanlış renk uyumları kullanıldığında da tam aksine kötü bir görünüme yol açabilir.

renkli-dekorasyon-onerileri-2

Renkli ev dekorasyonlarında özellikle ağırlıkta kullanılacak bir ana renk seçilmeli ve diğer renkler bu renge uyumlu olarak seçilmelidir. Renkli ev dekorasyonlarında beyaz ya da siyah tonu genellikle ağırlıkta olarak kullanıldığı zaman renklendirmek amaçlı bir yada iki renk tonu daha kullanılmalı fakat çok fazla renk karıştırılmamalıdır. Renkli dekorasyonlarda kullanılacak olan aksesuarların da renkleri birbiri ile uyumlu olması gerekir. Renkli yastıklarla zenginleştirebileceğiniz dekorasyonunuzla evinizde fark yaratabilirsiniz.

renkli-dekorasyon-onerileri-4

Özellikle mutfaklarda da renkli dekorasyonlar son yıllarda çok tercih edilmektedir. Bu yüzden şık ve modern mutfaklar oluşturabilmek için renkli mutfak dolapları, desenli  ve renkli perdeler ve ya da renkli aksesuarlar kullanılabilir. Ayrıca dekorasyon değişik saatler ve aynalar ile de zenginleştirilebilir. Renkli ev dekorasyonlarının yapması çok eğlenceli, fakat bir o kadar da tehlikelidir. Güzel bir dizayn yapıldığında size muhteşem bir görüntü sunacaktır. Fakat uyumsuz renklerin kullanılması bir felakete yol açabilir. Pastel renkler renkli ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin özellikle tercih etmeleri gereken renklerdir. Tabii seçeceğiniz renkler mekana ve mevsime göre de değişiklik gösterebilir. Renkli dekorasyonlar evinizi daha eğlenceli bir hale getirecektir .

renkli-dekorasyon-onerileri-3

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.