Polikistik Over Sendromu Bitkisel Tedavi

0

PCOS veya PCOD olarak da bilinen polikistik over sendromu kadınlarda çok yaygın görülen hormonal bozukluktur.
Polistik over sendromu bitkisel tedavi makalemizde bu dertten muzdarip olanlara şifalı bitki önerilerinde bulunduk. Kadınlarda polikistik over rahatsızlığının temel etkilerinden biri de düzensiz yumurtlamaya (anovülasyon olarak adlandırılır) neden olduğundan, kısırlığa yol açmasıdır.
Bu rahatsızlık dünyadaki kadınların %10’unu etkiliyor ve kadınlarda kısırlığın en önemli nedenlerinden kabul ediliyor. Polikistik over hastalığının kesin sebebi hala bilinmiyor, tedavisi için yapılabilen şey de yalnızca zararlarını en aza indirgemek oluyor. Polikistik over belirtileri arasında düzensiz adet görme, obezite ve akne sayılabilir.

Tarçın
Tarçın, polikistik over tedavisi için en etkili yöntemlerdendir.
Aylık adet döngüsünün düzene girmesine girmesine yardımcı olur, yüksek lif içeriği ile açlık krizleriyle savaşır.
Dilerseniz tarçını toz olarak yiyeceklere serpebilir veya tarçın çayın içebilirsiniz. Her yemekten sonra 1 tatlı kaşığı tarçın yiyerek kısa sürede şifa bulabilirsiniz.

polikistik_over_sendromu_bitkisel_tedavi (1)

B Vitamini
B vitamini türevi olan inositol maddesi hap şeklinde veya yiyecekler yoluya alınarak polikistik over hastalığınızı tedavi edebilir. İnsülin direncini artırarak ve insülin duyarlılığını geliştirerek polikistik over belirtilerini kontrol altına alır.
Esmer şeker, fındık buğday, lahana ve yulaf inositol için doğal kaynaklardandır.

Elma Sirkesi
Elma sirkesi insülin direncini azaltır, insülin duyarlılığını artırır.
Her gün belli miktarda tüketilen elma sirkesi kan şekeri düzeyini düşürür, polikistik over hastalığına doğal şifadır.
Yapmanız gereken tek şey yemeklerden önce 2 tatlı kaşığı elma sirkesi tüketmektir. Bir kaç hafta içinde,polikistik over semptomlarında azalma olduğunu fark edeceksiniz.

 

polikistik_over_sendromu_bitkisel_tedavi (2)

 

Soya bitkisi adet döngüleri düzenleyen ve doktorların adet düzensizliği olanlara verdiği Clomid ismindeki ilaçla aynı özelliklere sahip olduğundan, polikistik over belirtilerini azaltmakta da büyük rol oynar.

Yeşil sebzeler, sağlıklı ve besleyicidir. İnsülin direnci PKOS’un en sık karşılaşılan nedenlerindendir, yeşillikleri, salatayı sofranızdan eksik etmeyin.

Domates likopeni yüksek, glisemik indeksi düşük sebzelerdendir. Antioksidan dolu yapısıyla polikistik over belirtileriyle savaşır ve kilo vermenize yardımcı olur. Bu düşük kalorili ve besleyici sebze PCOS rahatsızlığı olan kadınlara dost gıdalardandır. Yumurtalamayı uyarır, kısırlıktan korur.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Elsedo.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Elsedo.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.