Payetli Elbise Modelleri

0

Özel gecelerimizin vazgeçilmezi payetli elbiseler, her yıl olduğu gibi bu yılda moda olmaya devam etmektedir. Yılbaşı geceleri, ofis veya ev partileri gibi yerlerin kraliçesi olmak isteyen kadınların tercihi payetli elbiseler hem şık hem klas duruş sağlayacaktır.

Birçok farklı aksesuarla kombinlenebilen payetli elbiseler doğru bir şekilde tamamlandığı zaman göz alıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Kendinizi bulunduğunuz ortamın en çok göz alan ve parlayan kadını yapmak istiyorsanız payetli elbise alternatifleri düşünebilirsiniz.

Payetli elbise kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken şey aksesuarlardır. Çünkü payetli elbiseler fazlasıyla öne çıkan parlaklığı olmasından dolayı fazla abartılı aksesuarlar iyice boğacaktır. Bu yüzden tercih edeceğimiz aksesuarlar daha sade ve mat olmalıdır. Böylelikle payetli elbiseniz tek ilgi odağı olacaktır.

Eğer kısa ve üzerinize yapışan dar bir payetli elbise tercih ederseniz uzun veya büyük kolyeler kullanabilirsiniz. Kolye seçiminizde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da dekoltenin şeklidir. Dekolteniz göğsünüzü açıkta bırakıyorsa daha kısa ve büyük bir kolye tercih edecekken, kayık yaka ise uzun ve daha küçük bir kolye tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bu elbisede ayakkabı seçimi de oldukça önemlidir. Elbisenin boyu mini olduğu için bacaklarınızın uzun görünecektir. Boyunuzu kesecek bootie tarzı ayakkabılardan kaçınmalısınız. Bacaklarınızı daha da uzun göstermek için ince topuklu ayakkabılar tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Hem de şıklığınıza daha da şıklık eklemiş olacaksınız. Ayakkabı ve çanta rengini mat ve nude tonlarında tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bu tarz elbiseleri ev partileri ve yılbaşı eğlenceleri gibi organizasyonlarda tercih etmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Düğün, nişan gibi organizasyonlarda kullanılması daha uygun olacak olan uzun payetli elbiseler, daha modern ve şık bir görüntü oluşturmaktadır. Tamamını payetli tercih edebileceğiniz gibi, sadece bir kısmı payetli olan elbiseler de size şıklık katacaktır. Bu tarz payetli elbiseleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken nokta da saç ve makyajınızdır. Elbiseniz baştan aşağı payetli bir elbiseyse toplu saç ve natürel makyaj tercih sebebi olacaktır. Rujunuzun rengi de göze batmayan, sade, neredeyse yokmuş gibi bir görünümde olmalıdır. Fakat elbisenizin sadece bir kısmı payetliyse ve yaka kısmı açıksa saçlarınızın açık ve dağınık olması sorun olmayacaktır. Aksesuar seçerken oldukça zarif ve göze batmayan seçimler yapmalısınız. Çanta tercihi olarak portföy çantalar bu elbiseler için biçilmiş kaftandır. Çanta renginizin de doğal renkler ve çantanızın sade olmasına dikkat etmelisiniz. Ayakkabı tercihinde topuk boyunu elbisenizi kaldıracak şekilde ayarlamalısınız. Uzun bir elbise olduğu için ayakkabınızın görünmesi ya da elbisenizin yerde sürünmesi hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkaracaktır.  Eğer balık elbise kullanacaksanız, belinizin inceliği de büyük önem taşır. Ayrıca bu tip elbiseler kusurları affetmez. Tüllü ve daha kabarık elbiseleri kendi nişan organizasyonunuzda, balolarda tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.