Parlak ve Sağlıklı Saçlar için Saç Bakım Kürleri

0

Parlak ve Sağlıklı Saçlar İçin Saç Bakım Kürleri

 

            Kadının estetik görünüşünü ve güzelliğini tamamlayan ve eskiden beridir kadının en kıymetli ziyneti haline gelen saçların da sağlıklı olmak için bakıma ihtiyacı vardır. Bunun için kimyasal pek çok krem, maske vs ürünler mevcutsa da doğadan gelen şifa kadar sağlıklı, ekonomik ve güzel sonuçları olamaz.

Elinizin altında kolaylıkla bulabileceğiniz ya da aktarlardan temin edebileceğiniz malzemelerle muhteşem ve parlak saçlara sahip olmak için doğal yollarla Saç bakım kürleri yapabilirsiniz.

Parlak Saçlar için Saç Bakım Kürü:

1 adet yumurta sarısıyla 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırarak saçlarınızın diplerine sürün ve saç derinize güzelce masaj yapın ve sonrasında 10 dakika bekleyin. Saçlarınızı şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra saçlarınızın nasıl da sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

saç bakımı

Saçları Besleyen Saç Bakım Kürlerinden Biri:

1 adet yumurta sarısını, 1 çay bardağı demlenmiş çayı, 1 çorba kaşığı badem yağını ve 2 damla limon suyunu cam bir kapta karıştırın ve saçlarınızın diplerine sürün ve güzelce saç derinize masaj yaparak kürü saçlarınıza yedirin. 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra saçlarınızdan gözlerinizi siz dahi alamayacaksınız.

Saçlarınız kepekli ve bu kepeklerden kurtulmak istiyorsanız, şampuanla yıkadığınız saçlarınızı; 2 çorba kaşığı limon suyunu veya limon suyu yok ise 2 çorba kaşığı sirkeyi 4 su bardağı suya ilave edip ılıtın ve bu karışımla saçlarınızı iyice durulayın.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.