Modern Dansın Kalbi İzmir de Atıyor!

Bale, parmak uçlarında yürünerek narin hareketler ile müzik eşliğinde yapılan bir dans türüdür.  Bale toplum arasında modern dans olarak da bilinmektedir. Tüm dünya da yoğun ilgi gösterilen bale Türkiyede de kurslar aracılığı ile öğrencilere öğretilmektedir. Egenin incisi İzmir de açılan bir çok modern dans eğitim mekanı vardır. Mavişehir bale kursu bunlardan birisidir.  mavişehir bale kurslarında uzman eğitmenler tarafından kaliteli bir eğitim verilmektedir. Baleye erken yaşlarda başlamanın çok faydası vardır. Bu yüzden kurslarda baleye başlamaya yaşı 3-11 arası olarak belirlenmiştir. Erken yaşlarda dans eğitimini tamamlayan bir bireyin müzik kulağı ve ritim duygusu daha hızlı gelişir.

Bale yapan bir bireyin omurilik yapısı gelişir, vücudu şekillenir ve kişinin kilo almasını önler, ayrıca çocuğunuz daha sağlıklı bir konuma gelerek vücudunu daha iyi tanımasına yardımcı olunur. Bale bütün vücudun ağırlığının parmak ucuna verilmesi ile birlikte narin hareketler yapılmak sureti ile küçük küçük yürünerek yapılan bir dans türüdür. Baleyi öğrenmek için kaliteli eğitim veren bale kursu İzmir ve çevresindeki kişilerin baleyi düzgün bir şekilde öğrenmesini hedeflemektedir. Uzman dans eğitmenlerinin olduğu kurslarda baleyi daha kolay öğrenmeniz mümkündür. Belirli bir kareografi ve müzik eşliğindeki çalışmalar İzmir de bale kursu tarafından yapılmaktadır.

Rönesans döneminde İtalya’nın dünyaya bir hediyesi olarak kabul görülen bale dansını öğrenmek biraz zordur. Bütün vücudunuzun yükünü sürekli olarak parmak uçlarına vererek müzik ile uyumlu hareketler yapmak ilk başlarda kişiye zor gelmektedir ancak zaman içinde vücudunu kullanmayı öğrendikçe daha kolay dans etmeye başlayacaktır. Balede de her dans da olduğu gibi başlamadan önce ısınma hareketleri yapılmalıdır. Hiçbir kimse kendi başına evde video izleyerek bale yapmaya kalkmamalı, bu dans için eğitim veren uzman kuruluşlara başvurmalıdır. Modern dansın gelişmesine katkı sağlayan dans kursları başarılarına başarı katmaktadır. Egenin incisi İzmir de bale kursuları sayesinde birçok öğrenciye dans eğitimi verilmektedir. Sizlerde çocuklarınız müzik ile büyümesini ve aynı zamanda vücut yapısının gelişmesini istiyorsanız İzmir de bulunan ve kalite eğitim veren bale kurslarına kayıt ettirmelisiniz.

İzmir’de Karşıyaka ve Bostanlı semtlerine yönelik hizmet veren T.C. Özel Bestem Bale Kursu, Bale, Yetişkin bale eğitimleri yanı sıra, yoga, zumba, pilates, tango, latin dansları gibi çeşitli dallarda, lisanslı eğitmenleri ile üst düzey eğitim vermektedir.

www.bestembalekursu.com

Adres : 6347 Sok. No:18-A Nacibey Apt. Bostanlı – KARŞIYAKA-İZMİR

Tel : 0232 330 99 73

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.