Mezuniyet Elbiseleri 2017

Dört yıl boyunca beklediğiniz son gün gelip çatacak. Hele en son yıl, ilk günden başlayarak mezuniyet hayalleri kurarsınız. Fakat o gün ne giyeceğiniz çok önemli. Seçeceğiniz elbiseden, ayakkabıya veya çantaya kadar her detay ayrı bir özel ilgiyi hak etmektedir. Arkadaşlarınızla bol bol gezerek çeşitli kıyafetler deneyeceksiniz. Bunun öncesinden aklınızda bir elbise modeli olması sizin açınızdan da iyi olacaktır. En çok dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz elbisenin yaşınıza uygun olmasıdır. Eğer seçtiğiniz elbise yaşınıza uygun değilse mezuniyet balosunun en şık kızı olma şansınız uçup gider. Ayakkabılar, makyajlar abartılı olursa görüntü karmaşasından başka bir şey olmayacaktır. Bu yüzden hepsinin özel bir uyuma sahip olması çok önem arz etmektedir. Biz de sizin için bu yılın modellerini hazırladık..

Bu yıl mezuniyet elbiselerinde cıvıl cıvıl renkler modadır. Uçuş uçuş tül eteklerin de bolca tercih edildiği kısa kesimli elbiselerde işlemeler de önem tutmaktadır. Bunun yanı sıra farklı renklerin uyumunu barındıran elbiselerde büyük kemerler, tokalar ya da ince işlemeler tercih edilebilir. Genellikle straplez bu yıla damgasını vurmayı başarmıştır.  Kısa bir elbise tercih ettiğinizde ayakkabı da çok büyük önem kazanmaktadır. giyeceğiniz ayakkabı mutlaka elbisenizdeki renklerden biri olmalıdır. Böylelikle tarz olacağınız gibi ilgi odağı da olacaksınız. Bunun yanı sıra büyük ve sarkan küpelerle harika görüneceksiniz. Çantanız zincirli veya ince bir ipli olması daha kibar olacaktır fakat ayakkabınızla aynı renk olmalıdır. Daha cıvıl cıvıl bir görüntü oluşturmak için renkli elbiseler tercih etmelisiniz. Saçlarınızı açık bırakarak doğal bir görünüp oluşturup, gözlere yoğunlaşmış yine doğal tonlardaki bir makyaj ile harika bir etki oluşturabilirsiniz. Bu tarz elbiseler orta okul mezuniyeti için daha uygun olmaktadır.


Bu seneki uzun mezuniyet balosu elbiselerinin en önemli özelliği derin yırtmaçlara sahip olmasıdır. Tül de önemli bir yer tutmaktadır. Uçuş uçuş bir elbiseniz olsun istiyorsanız kısa elbise giymek zorunda değilsiniz. Uzun elbiselerde de uçuş uçuş havası yakalamanız fazladan eklenen tüllerle olacaktır. Bunun yanı sıra tülü dekolte kapatmakta da kullanabilirsiniz. Yine renkli elbiseler uzunlarda da tercih sebebidir. Bu elbiselerde ayakkabı seçerken hafif topuklu ve ince bantlı olanları tercih etmeniz size bir yunan prensesi havası katacaktır. Bu elbiseler için uygun olan makyaj ise biraz daha ağır ve biraz daha koyu tonlar olmalıdır. Saçlarınızı eğer uzun elbise giyecekseniz topuz yapmanız ya da toplamanız daha uygun olacaktır. Zaten Uzun bir elbise olmasından çok dağınık görünmeniz hoş olmaz. Bu elbiselerde eğer gerdanınız çok açıksa minik bir kolye takabilirsiniz ama bizim tavsiyemiz sadece uzun şık küpeler takmanız yönünde. Elbisenizin uzun olması durumunda çantanızın portföy olması daha yerinde bir seçim olacaktır. Bu uzun elbiseler lise mezuniyetleri için daha uygun olmaktadır.

Buse Baltacı: