Makyajınla Sende Pratik Ol!

Makyaj kadında zarafet, ziynet ve güzelliktir. Tenini daha kadife, gözlerini daha buğulu, dudaklarını daha dolgun ve yüzünü gün gibi güneş gibi aydınlık gösterir makyaj. Birçok kadın makyajı sever ancak sevdiği kadar da çok zaman harcar, hayatı kaçırır bazen makyaja harcadığı zamanla. Güzel bakımlı görünmene yardımcı olacak makyajını pratik yapabilirsin istersen, geç kaldığından beklettiğin arkadaşların “artık yeter yahu!” makyajınla sen de pratik ol demiyorlar mı?
İş yerine yetişmeye çalışırken bir telaşla hazırlanacağım diye makyaja vaktin kalmıyordur tabi, kalsa bile o daracık vakitte makyaj yapmak külfettir şimdi sana. Ama emin ol yanılıyorsun, bunun için saatlerce aynayla bakışmana ve nereden başlayacağını bilmeyen bir tavır takınmana gerek yok, püf noktaları bilmen senin hızına hız katacak emin ol. Makyajını güzelce yapıp bakımlı ve hoş görünmene on dakikanı harcaman kâfi gelecek.

pratik makyaj 2
Cildine en doğru fondöteni anlaman için gün ışığında makyaj olmadan deneyerek anlarsın. Bunun için en doğru rengi çene üzerinde denenen fondöten verir. Şimdi makyaj altı olarak nemlendirici gündüz kremini sür ve 1-2 dakika cildinin kremi emmesini sağla. Böylelikle fondötenin cildinde rahat yayılır ve lekeleri kapatarak daha pürüzsüz bir görünüm verir. Gözaltının morluklarının kapatıcılarla yardımına koş ve dudalarının ve burnunun kenar konturlarını da fırça yardımıyla kapat.
Gözlerini aynada yorgun gördünse, üst kirpik hizana kalem çek ve gözlerini belirgin kılmayı dene, ayrıca göz kapaklarını birazcık renklendir ve mavimsi, kahvemsi tonların ışıltısını yay.. Gözlerin maviyse lila ile harikalar yaratabilirsin. Gözlerini büyük göstermek istersen eğer, üst kirpiklerinde dışa doğru rimeli çek ve gözünün alt kısmına beyaz kalem çek, sonra göz kapağına buğulu bir ton sürüp göz kapağından dışa doğru çekmeyi ihmal etme.
Son olarak parlayan bir ruj ile dudaklarınızı daha çekici kılıp makyajınızı kısa sürede tamamlayarak makyajınla sen de pratik ol ve mutlu ol…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.