Lazer epilasyon hakkında her şey!

0

Lazer Epilasyon uygulaması uzun yıllardan beri tüm dünyada var olan ve tüylerden kısa sürede en etkili biçimde arınmamızı sağlayan yöntemlerden biridir. Yıllardır gelişen teknoloji sayesinde kendini geliştiren bu sistem eskiden olduğu gibi acılı ve ağrılı bir biçimde yapılmamaktadır. Birden fazla bulunan lazer sistemleri ve cihazları kişilerin cilt ve kıl tipine göre belirlenerek, hangi sistem kişi için uygunsa ona göre belirlenmekte ve güvenilir uygulama uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Alexandrite lazer epilasyon, İğneli epilasyon, Ütüleme epilasyon, Diode Lazer Epilasyon, IPL* lazer epilasyon, ND Lazer Epilasyon ve Ruby Lazer Epilasyon yöntemleridir.

Ruby Lazer Epilasyon nedir?

Ruby Lazer Epilasyon sistemi aslında en eski zamanlardan beri kullanılan epilasyon sistemlerinden biridir. Özellikle ince ve çok açık renkli kıllarda bile en etkili ve kesin çözüm olarak bilinen Ruby lazer epilasyon teknolojisi koyu renk kişilerde ise uygulanması önerilmeyen hatta ciltte leke oluşumlarına bile neden olabilen bir sistemdir. Bu nedenle de beyaz tenli kişilerde uygulanması önerilmektedir.

Bacak Lazer Epilasyon uygulaması da yine diğer bölgelerde olduğu gibi öncelikle yapılan cilt analizleri sonucunda hangi sistem kullanılarak yapılması gerektiği belirlenmektedir.

Bacak lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Bacak lazer epilasyon işlemi de sadece alanın daha büyük olması ve genellikle diğer bölgelere oranla kıl yoğunluğunun da fazla olduğu düşünülecek olursa daha fazla seansta bitmesi düşünülmektedir. Bu nedenle de en etkili sistem olan buz lazer uygulaması tercih edilerek kişilerin acısız ve ağrısız bir şekilde son derece konforlu ortamlarda uygulamasının yapılması önerilmektedir.

Bacaklara yapılacak olan uygulama öncesinde bölgede var olan fazla uzun tüylerin kısaltılması yapılmalıdır. İsterseniz kliniklere gitmeden birkaç gün öncesinden kısaltma işlemini sizler de evlerinizde yapabilirsiniz. Ancak kesinlikle kısaltma işlemi ağda ile yapılmamalıdır. Sadece jilet ya da özel tıraş makineleri ile kısaltma işlemi yapılmalıdır ki sistemler kıl köklerini görebilsin.

Buz lazer teknolojisi ve diğer lazer sistemleri hakkında detaylı bilgi için www.buzlazer.com’u ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.