Kusurları Gizleyen Makyaj

0

Makyaj yapan hemen herkes kusurlarını gizleyecek şekilde makyaj yapmayı tercih eder. Bu makyajı doğru şekilde yapabilmek için ise önce kusurların tespit edilmesi gerekmektedir.

Kusurları gizleyen makyaj yapma konusunda profesyonelleşerek çok daha güzel görünebiliriz. Güzel ve kusursuz bir makyaj için öncelikle temiz bir yüze sahip olmamız gerekmektedir. Yani cildimizin siyah nokta gibi dış etkenlere bağlı oluşan kötü görüntülerden temizleyiciler tarafından arındırılması gerekmektedir. Cilt bu şekilde temizlendikten sonra yapmış olduğunuz makyaj çok daha hoş gözükecektir. Eğer kısık bir göze sahipsek ve gözümüzün daha net görünmesini istiyorsak siyah tonlarda makyaj yapmalıyız. Siyah tonlu göz makyajı gözün daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Tam tersi gözümüz çok büyükse gözü ortaya çıkaran koyu tonlardan uzak durulmalı. Dudaklarınızın inceliğinden şikayetçi iseniz mutlaka çerçeve kalemleri kullanmalısınız ve rujunuzu mutlaka daha dışarıdan başlayarak uygulamalısınız. Yine dudaklarınızın büyüklüğünden şikayetçi iseniz rujunuzu kalem kullanmadan daha içeriden uygulamanız yeterli olacaktır.

kusur gizleyen makyaj2

Kusursuz bir makyaj için doğru nemlendiriciler kullanmak da çok önemlidir. Çok güzel ve kusursuz görünen bir makyajın altında mutlaka doğru nemlendirici vardır. Cildi en güzel gösteren şey nemdir. Kuru ve nemsiz bir cilde uygulanan makyaj hiçbir zaman güzel görünmemektedir. Makyaja başlamadan önce cildinizin tümünü doğru bir nemlendirici ile nemlendirmeniz güzel bir makyaj yapmanızı sağlayacaktır. Yüzünüzü nemlendirirken eğer karma bir cilde sahipseniz buna uygun bir nemlendirici kullanmanızda önemlidir. Bunun için profesyonel yardım alabilirsiniz.

Makyaj yapmak sizin için belki ustalık isteyen bir iştir ve cildinizi tanımadan öylesine yapılmış bir makyaj çok kötü görünmenize neden olacaktır. Bu durumda dışarıdan gelen tepkiler de canınızı sıkacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için kusurları gizleyen makyaj konusunda biraz daha bilgili olmak yararınıza olacaktır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.