Koltuk Altı Beyazlatmanın Yolları

0

Bayanların rahatsız olduğu konulardan biri olan koltuk altı kararması hastalık olmadığı gibi estetik açıdan rahatsız edici bir görüntüye sahiptir. Koltuk altındaki bu kararmalar daha çok koyu cilde sahip bayanlarda görülmekte olup bu koyu görüntüye; sürekli kullanılan tüy dökücü kremler, epilasyon aletleri, aşırı terleme, koltuk altlarının havasız kalması, ölü hücre birikimine müsait bir yer olması, alkol bazlı kullanılan deodorantlar, ter önleyici kullanılması, aşırı sigara tüketimi ve obezite gibi sağlık problemleri sebep olmaktadır.

Koltuk altı beyazlatmanın pek çok yolları vardır; ağartıcı kullanmak, kremler, lazer tedavisi gibi bitkesel çözümlere de başvurulmaktadır. Eğer tıbbi sonuçlarla müdahale edilmesi gereken koltuk altı kararma nedenleri (akantoz gibi) yoksa evde kendi imkanlarımızla, sağlıklı ve ekonomik olarak koltuk altı beyazlatma uygulaması yapabiliriz.

Patateste bulunan asidik özellik doğal beyazlatıcı ve kolay bir uygulamayla koltuk altı beyazlatma ya sebep olur. Yapmanız gereken koltuk altı bölgesine patates suyu uygulamaktır. Patatesi dilimleyip koltuk altını ovabilirsiniz isterseniz de  patatesi rendeleyip suyunu sıkıp kararan koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz. 10 dakika kurumasını bekleyip sonra da ılık su ile yıkayabilirsiniz. Düzenli aralıklarla yapılan bu işlem koltuk altı kararmalarınızdan sizi kurtaracaktır.

koltukaltı2

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan E vitamini sayesinde koltuk altı kararmasından kurtulabilirsiniz. Banyodan önce 15 dakika boyunca Hindistan cevizi yağı ile koltuk altlarına masaj yapıp sonra banyoda yumuşak sabun ve ılık suyla yıkadığınızda hem koltuk altını beyazlatmış hem de doğal bir deodorant etkisini hissetmiş olacaksınız.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.