Kız bebek belirtileri

Eski dönemlerde bir kadın hamile kaldığı zaman bebeğin cinsiyetini tahmin etmek zamanın ebelerine kalırdı ve yüksek ihtimalle de tahminler tutardı. 2000’li yıllardayız ve teknoloji çok gelişmiş olmasına rağmen hala; kız bebek beklerken, doğumdan sonra oğlu olduğunu duyan anneler ve babalar var. Eskiler bu işi nasıl beceriyordu bilmek zor ancak yöntemleri ve belirtileri var.

Kız bebek belirtileri nelerdir diyecek olursanız; uzmanların yaptığı gözlemlere göre;

  • Kız bebek bekleyen bir annenin bebeğinin kap atışı 140 üzerinde oluyor.
  • Annenin hamile olduğu dönemde karın şişliği önde toplanmıyor da bele doğru yayılmış bir şişlik gözlemleniyor.
  • Karnın şişliği daha yukarda duruyor.
  • Annenin karnında kızarıklıklar oluşmuyor.
  • Kız bebek belirtileri arasında en bariz olanlardan biri sabah bulantıları, mide bulantısı çok olan ve 12. Haftaya kadar mide bulantısı yaşayan bayanlar kız bebek sahibi oluyor.
  • Sol göğsün sağ göğse oranı büyük olan kadınların kız çocuğu sahibi olma olasılığı daha yüksek.
  • Kadın ve erkeğin vücudunun ihtiyaçları farklıdır. Hamilelik döneminde tuzlu gıdaları aşeren ve tuzlu gıdalara yönelimi çok alan kadınların kız bebek sahibi olduğu gözlemlenmiştir.
  • Normal bir hamileye göre daha duygusal bir gebelik geçiriyorsanız kızınızın olma olasılığı daha yüksektir çünkü kadınlık hormonları vücudunuzda daha fazla hareket ediyor demektir.

Toplumda bu gibi bilimsel verilerin yanı sıra aynı zamanda ipe yüzük bağlayarak cinsiyet bulma, hamile kadının ellerine bakarak cinsiyet bulma gibi cinsiyet tahmin yöntemleri mevcut. Kadınlar için en sağlıklı yöntem tabii ki bir doktora başvurarak cinsiyeti netleştirmek olacaktır fakat 3 aylık bir süre bebek sahibi olacak çiftler için son derece zorlu geçmektedir; onları aile yapacak sevgi dolu küçük, bir bebeğin cinsiyetini bilmek isterler.

Bu dönemde çeşitli zararlı faaliyetler ile bebeğin cinsiyetini öğrenmek isteyen kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Çeşitli otlar ile yapılan karışımları ya da içinde ne olduğunu bilmeyen şeyleri size içirmeye çalışan aile büyükleri olabilir. Kesinlikle bu yöntemleri denememeniz gerekmektedir, hamilelik dönemi çok hassas bir dönem olduğu için hormonlarınızı hangi besinin etkileyeceğini, kanınıza hangi besinin zarar vereceğini bilemeyebilirsiniz ve bebeğinize istemeden zarar verebilirsiniz.

Buse Baltacı: