Kırışıklık nedir ve neden meydana gelir?

Kırışıklık cildin alt tabakasında yer alan kolajen liflerin ve hyalüronik asitlerin zamanla azalması sonucu meydana gelmektedir. Ancak aşırı mimik hareketleri ve kişinin kullandığı kozmetik malzemelerin fazlalığı da ciltteki kırışıklık vb. diğer sorunların erken yaşlarda ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Kırışıklık için dolgu ve botoks!

Kırışıklık gibi ciltte yaşa bağlı meydana gelen çizgilerin acısız ve ağrısız bir şekilde tedavi edilmesi botoks ve dolgu uygulamaları ile mümkün olabilmektedir. Ayrıca kırışıklıkların tedavisinde ve cilt sıkılaşmasında tercih edilebilecek olan bir diğer etkili uygulama da yüz mezoterapisidir.

Göz Altı Kırışıklığı ise yüzde alın bölgesinde ve göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların botoks vb. diğer işlemler ile tedavisi dışında, son dönemlerde kliniğimizde de oldukça tercih ettiğimiz gözaltı ışık dolgusu uygulaması sayesine güvenilir bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Gözaltı kırışıklığı tedavisi!

Gözaltı kırışıklığı diğer bölgelerde meydana gelen kırışıklıklardan çok daha erken yaşlarda ve kısa sürede meydana gelebilmektedir. Bu durumun nedeni göz çevresinin yapı itibari ile çok daha hassas bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Kliniğimizde hekimimiz Dr. Mustafa Karataş ve ekibinin gözaltı kırışıklıkları, çökmesi ve renk değişikliklerinde tercih ettiği tedavi yöntemlerinin başında her zaman olduğu gibi gözaltı ışık dolgusu uygulaması gelmektedir. İşlem kısa sürede istenilen etkiyi vermekte olup, aynı zamanda da son derece konforlu bir uygulamadır.

Gözaltı Çökmesi kliniğimizde doktorumuz Mustafa Karataş ve ekibi tarafından gözaltı ışık dolgusu yöntemi ile tedavi edilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu aslında mezoterapi ve dolgu uygulamasının birleşiminden meydana gelen ve gözaltı çökmesi gibi önemli sorunların tedavisinde oldukça etkili olan bir yöntemdir.

Gözaltı çökmesinde ışık dolgusu!

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi gözaltı bölgesi oldukça hassas bir yapıya sahip olması nedeni ile dış etkenlerden ve yaşın ilerlemesine bağlı kırışıklık ve diğer cilt değişimlerinden oldukça etkilenebilen bir bölgedir. Bu nedenle de gözaltı bölgesinde fark edilen değişimler hemen tedavi edildiğinde eskisinden çok daha güzel ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.