Kiraz ve Yumurta Detoksu

Sıcak yaz aylarında kıpkırmızı kirazlar tezgahlarda yerini almış bulunmakta. Kirazın lezzeti kadar yararı da saymakla bitmez. En başta müthiş bir antioksidandır. Aynı zamanda da sindirimi kolaylaştırır. Bu özelliğinden dolayı da kadınların zayıflamak için kullandığı ürünlerin başında yer alır. Gelelim yumurtaya. Yumurta ise çok güçlü bir protein kaynağıdır. Şimdi size yumurta ve kirazla yapılan güzel bir detokstan bahsedeceğim. Bu detoks sayesinde 2 günde 1 kilo vereceksiniz. Bu detoksu diyete başlamadan önce yapacaksınız. Böylelikle öncelikli olarak vücudunuzdaki ödem atılmış olacak. Bağırsaklardaki bakteriler temizlenecek ve hazmınızı kolaylaşacak. Yumurtayla ise uzun süre tok kalacak açlık hissetmeyeceksiniz. Böylece kiraz ve yumurta ikisi bir arada hem besleyici olacak hem de tokluk hissi yaşatacaktır. Şimdi gelelim detoks programına.

kiraz-ve-yumurta-detoksu-2

Sabah Öğünü

1 adet yumurtayı sarı ve beyazıyla beraber yağsız tavada pişirin omlet de yapabilirsiniz.

Ara Öğün

Ara öğünde 25 adet kiraz yiyin.

Öğlen Öğünü

Yine aynı şekilde bir yumurtayı yağsız tavada pişirin.

Ara Öğün

Ara öğünde 25 tane kiraz tüketin.

Akşam Öğünü

1 adet yumurtayı ayni şekilde yağsız tavada pişirin.

Ara Öğün

Son ara öğünde 20 adet kiraz tüketin.

kiraz-ve-yumurta-detoksu

Detoks süresince çay ve kahve tüketilebilir. Fakat belli ölçülerde tüketilmesi gerekir. Günde 4 fincan şekersiz açık çay ve 2 fincan kahve içilebilir. Daha fazlasının tüketilmemesi gerekir.

Kiraz yumurta detoksu en fazla iki gün yapılabilir. Bir gün bile yapsanız istenilen sonuca ulaşılabilir. Önemli olan kaçamaksız bir şekilde detoksu uygulayabilmek. Bu detoks kilo vermek için değil de diyete başlamadan önce ödem atıp diyete uyum sağlayabilmek içindir.

Bu detoksun tavsiye edilen süresi olan 2 günden fazla yapılması durumunda çeşitli sağlık sorunları çıkarabileceğini unutmayınız. Her detoksu için geçerli bir hatırlatma yapacak olursak; detoksları yapmadan önce lütfen detoks notlarını iyi okuyun, belirtilen sürelerden detoksu almaya önemle özen gösterin. Bu notlar ışığında detokslar sağlıklı ve tavsiyelerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.