Kaş Modelinizi Değiştirmenizin Zamanı Gelmedi mi?

0

Kaş Modelini Değiştirmenin Zamanı Gelmedi Mi?

 

Yüzümüze ve mimiklerimize en uyumlu hareket eden ve bakışlarımızı kirpiklerimiz kadar anlamlı kılan ve kirpiklerimizin estetik tamamlayıcısı kaşlarımız, aynı zamanda modeli ile de yüzümüze tarz olmaktadır. Kaşlar değişik şekillerde aldırabilirsiniz ama kaşınızı aldıracağınız kişinin kendi kaşlarını nasıl aldığına bakmanız sizin kaşlarınızda uygulayacağı model hakkında az çok fikir verir. Bir çok modeli vardır kaşın kullanım tercihi ve aldırırken model tercihi gibi;

Kaşları hiç aldırmamak da bir modeldir kaşta, alınmayan kaş kalın görünümlü olur ve göz bölgenizi daha çok vurgular, göz makyajınıza fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz, kavis olmadığı için kendiniz kolayca düzeltme yapabilmeniz gibi pek çok kolaylığı da mevcut alınmayan doğal ve kalın bırakılan kaşın.

Son yıllarda hemen hemen herkesin tercihi olan ince ve kavisli kaşlara veda etme zamanı geldi sanırım, bu tip kaşlar yüze kızgın bir ifade vermekte ve ayrıca yaşınızı büyük göstermekte iken kaş modelinizi değiştirmenin tam zamanı. İnce ve kavisli değil de hafif eğimli bir kaşa sahipseniz, bu model yüzünüzü yumuşak gösterir, seksenli yılların dağınık kaş modası ile karıştırmadan hafif eğimli kaş modelini tercih edebilirsiniz.

hafif eğimli kaş

İsterseniz kaş modelinizi 3 adımda kendiniz evde de değiştirebilirsiniz:

  1. Adım: Kalemi burnunuzun kenarından kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kalem yardımıyla kavis için gözbebeğinizin hizasından eğim yerini belirleyin ve gözünüzün dış köşesinden de kaşınıza diagonal tutarak bitiş noktasını belirleyebilirsiniz.
  2. Adım:Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturup, sonra cımbız, ip veya ağda yardımıyla işaretin üzerinden kaşları tek tek alın.
  3. Adım: Son olarak da kaş fırçası ile kaşlarınızı tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin ve kendiniz kaş modelinizi arzunuza göre belirleyin.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.