Kadınların Korkulu Rüyası: Selülit!

Yaz bitti bile ve siz hala selülit derdinden kurtulamadıysanız ve bu gerçekten canınızı sıkıyor, tatilinizi erteletmeyi bile düşündürtüyorsa daha fazla üzülmenize gerek yok. Selülitlerinizi gizlemeniz için birkaç önerimiz olacak.

Kışın artan hareketsizlik ve beslenme şeklimizdeki değişiklik kadınlara selülit olarak dönüyor. Selülit derdinden kurtulmak zor bir süreç, uzun bir zaman aldığı da malum. Hal böyleyken yazın mini eteklerimizi giymek ya da bikinimizi giyip gönül rahatlığıyla dolaşmak istiyorsak ilkbahar başlarken belli programlara uymamız gerekiyor. Bu programlara uymak her zaman kolay olmuyor ve çoğu zaman aksıyor. Genellikle de yaza selülitlerle merhaba diyoruz. Ve giymek istediğimiz birçok kıyafeti selülitlerimiz yüzünden giyemiyoruz. Mini etek giymek istediğiniz zamanlara özel ufak göz yanılsamaları ve hileler ile selülit görünümünüzü yok edecek birkaç küçük fikrimiz var:

Güzellik Salonlarından Yardım Alabilirsiniz

Bazı güzellik salonlarında selülit problemleri için özel bölümler bulunuyor. Eğer kendiniz ben selülit gizlemeyi beceremem diyorsanız, bu salonlardan yardım alabilirsiniz. Bu salonlarda uygulanan termaj ve ulthera yöntemleri selülitleri acilen yok etmede oldukça işe yarayan yöntemler. Birçok kadın da bu nimetlerden faydalanıyor. Bu yöntemlerle tek bir seansla bile mini etek giymenize fırsat verecek bir görüntü yakalamanız mümkün.

Bazı Kremler Çözüm Olabilir

Selülitle mücadelede krem olarak piyasada birçok ürün mevcut. Bu ürünlerin bazıları acil çözüm arayışınız için idealler. Kafein, peptit, retinol, antioksidan içeren selülit kremleri selülitle hızlı bir şekilde başa çıkmada kullanılacak ürünler. Tamamen yok eder demiyoruz fakat görüntüdeki rahatsız edici şekli hafifletecekleri de bir gerçek.

selülit-nedir-selülit-diyetiDüzenli Masaj Yaptırın

Onarıcı içeriği olan vücut yağlarıyla yapılacak masajlar selülitlerinizdeki çirkin görüntüyü hafifletecektir. Öğleden sonra gitmeyi planladığınız havuza ya da akşama davetli olduğunuz bir düğüne giderken, bu tarz yağlarla bacaklarınıza masaj uygularsanız, gitmek istediğiniz yerlere gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Bu yağlar, gebelikte çatlaklara karşı önlem olarak yine gebelikte oluşan çatlakların görüntüsünü de hafifletmede kullanılan yağlardır. Masajı hızlı bir şekilde, çimdik atma tarzında yapmanız daha olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır.

Özel Bronzlaştırıcılar Kullanın

Selülitlerin esmer tenlerde ve bronz tenlerde kendini çok daha az belirgin ettiği biliniyor. Bu durumda katılmayı planladığınız etkinlikten bir gece önce bronzlaştırıcı bir krem uygulamanız ertesi gün selülitsiz bir görüntüyle etrafta salınmanız için birebir. Bronzlaştırıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bu kremin suyla temas ettiğinde akmıyor olması. Kalitesiz bir bronzlaştırıcı, denize ya da havuza gitmeyecek olsanız bile ter ile temasta akma yapacağı için oldukça kullanışsız olacaktır.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.