Kabarık Nişanlık Modelleri

Nişanınızı salonda yapıyorsanız kabarık nişanlık modelleri tam size uygun elbisedir. Günümüzde artık salonda yapılan nişanlarda, nişan olan kızın sade kıyafet giymesi uygun olmadığından dolayı daha gösterişli elbiseler tercih edilmelidir. Gösterişli görünmek için yapılan hatalar hol olmayan görüntülere sebebiyet vermektedir. Her şeyin yerli yerinde olması gerekmektedir. Kabarık nişanlık modellerinde ilgi noktası nişanlık olduğundan, diğer tüm aksesuarlarınız gayet sade olmalıdır. Özellikle takılarınıza dikkat etmeli ve minik parçalıları seçmelisiniz.

Bol tül ve tarlatandan yararlanılarak kabartılan elbiselerin bu yıl genellikle straplez modasına uyduğu görülmektedir. Yine bu yıl renkli prenses modeller tercih edilmektedir. Üzerinde işlemeleri olan bu modellerin aynı zamanda etek kısımlarında da işlemeler güzel durmaktadır. Yine bu elbiselerde tül fırfırlar da kabarık nişanlık modellerine farklı bir hava katmaktadır. Alışılmışın dışında bir nişanlık düşünüyorsanız dramatik etekli nişanlık modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tarz nişanlıklarda balerin topuzları ve dağınık topuzlar kullanılabilir. Saç aksesuarı olarak taç modellerine göz atabilirsiniz. Elbisenize uygun olarak prenses taçları tercih etmelisiniz. Nişanlığınız kabarık olduğu için aksesuarlarınızı daha sade seçmeye özen göstermelisiniz. Prenses havasında bir görünüm istiyorsanız eldivenlerden yararlanabilirsiniz. Ayakkabınızın ve çantanızın rengi nişanlığınızla uyum içerisinde olmalıdır. Bu tarz nişanlık modellerinde bantlı ve platformsuz topuklu ayakkabı ve aynı renkte portföy çanta kullanmanız gerekmektedir. Bu tarz modeller genelde kalçaya kadar oturan ve kalçadan itibaren kabaran modeller olduğu için ince belli ve basen problemi olmayan bayanların tercih etmesi gerekmektedir. Aksi taktirde olduğunuzdan fazla kilolu görünmenize neden olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nişanlık modellerinde en çok tercih edilen renkler arasında mor, mavi, pembe ve yeşil rengin tonları sayılmaktadır. Nişanlığınız canlı bir renge sahipse makyajınız daha doğal tonlarda olmalıdır. Straplez bir nişanlık düşünüyorsanız, göğüs kısmının şekline göre aksesuarlar tercih etmelisiniz. Kalp yaka straplez nişanlıklarda v şeklinde gelen kolyeler tercih edilebilecekken düz yaka straplez nişanlıklarda yuvarlak ve kısa kolyeler tercih etmelisiniz. Burada da aynı şekilde taç tercihi yapabileceğiniz gibi çiçekli ve işlemeli saç aksesuarlarını da kullanabilirsiniz. Örneğin dağınık bir topuz üzerine minik çiçekleri bulunan tokalar kullanabilirsiniz. Eğer basenleriniz bulunuyorsa belden açılan ve A kesim nişalık modelleri size daha uygun olacaktır. Ayrıca kuyruklu bir nişanlık modelini tercih edecekseniz tarlatanı çıkabilen tarzda tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Çünkü ilerleyen zamanlarda tarlatanı çıkararak da kullanabilirsiniz. Bu modellerde saç şekliniz tamamen isteğinize bağlıdır. Ayakkabılarınız nişanlığınızın üzerindeki işlemelere ve taşların rengine uygun olmalıdır. Eğer gümüş renkte taş işlemesi varsa gümüş renkte bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Nişanlığınız eğer sadece tül ve dantelden oluşuyorsa ayakkabı renginiz nişanlığınızla aynı renk ya da nude tonlarında olabilir. Çantanızın da ayakkabınızla aynı renk olması çok önemlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.