İtalyan Erkekleri Efsanesi

İtalyan erkeklerine karşı dünyanın her yerindeki kadınların özel bir ilgisi olduğu bilinen bir gerçektir. Türk erkekleri “ya ne alakası var biz de Akdeniz insanıyız, onlarla aynıyız” deseler de görünen köy kılavuz istemez. Türk kızlarının kafasında ki İtalyan erkeği tarifi; inanılmaz yakışıklı, sevecen, nazik, romantik ve de komik. Peki sizce bu doğru mu yoksa akıllara yerleşmiş İtalyan erkeği efsanesinden ileri gelen bir düşünce midir? Şimdi bu sorulara bir cevap arayalım!

Öncelikle İtalyan erkeklerinin daha yakışıklı oldukları su geçirmez bir gerçektir. Özellikle de bakımlı halleri her zaman dikkat çeker. Bir İtalyan erkeğinin diğer ülkelerde ki kadınlardan daha bakımlıdır. İtalyanlar arasında söylenen bir deyim olan bu cümle bile bize gösteriyor ki; İtalyan erkekleri bakımlılık konusunda üzerine düşen görevi çok iyi yapmaktadırlar. Şimdi Türk erkeklerinin ne eksiği var diyor olabilirsiniz. Onlarda İtalyanlar gibi iyi para kazansalar iyi giyinebilirler diyebilirsiniz. Tabii bu tartışılabilecek bir konudur.

Diğer bir özellikte İtalyan erkeklerinden çok iyi bir baba olur. Çocukları ile her daim ilgilenirler. Türk erkeklerinin ise çocuklarına ayıracak bir zaman dilimi yaratmakta her zaman sıkıntıları olur. Bu nedenle çocuklar annelerinin kucaklarında büyürler.

İtalyan erkeklerin turist kızlara karşı davranışları ise Türk erkeklerine hiç benzememektedir. Yanında bir turist kız olan Türk erkeğini gözlemlediğimiz de ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Aslında yanında turist bir kız olan İtalyan erkeğini de gözlemleyip dediklerini kaliteli italyanca tercüme yaptırarak Türk erkekleriyle aynı mı düşünüyor öğrenebiliriz.
Sevgililerini normal günlerde bile hediyelerle şaşırtmayı seven, özenle yaratılmış bu insanlar modaya olan tutkularıyla da Dünya’ya nam salmışlardır. Şık giyimleriyle girdikleri ortamlarda dikkatleri üzerine çeken İtalyanlar, güzel görünümlerini de sevimli bir gülümseme ile perçinlemeyi unutmazlar.

Bu yakışıklı beylerin kalbini çalmanın en önemli yolu ise onlara en iyi bildikleri dilden hitap etmekten geçiyor. Yani hemen oturup İtalyanca çalışmaya başlayabilirsiniz. Çok zor bil dil olmadığını belirtmeden geçmek istemiyorum. Artık bir İtalyan erkeğini tavlamak kısmı siz kalıyor. Bu konuda ise işinizin hiç kolay olmadığını bilmelisiniz. Çünkü ortamlarda ki İtalyanlar her zaman gözde insanlardır ve talipleri de çoktur.

Yazı hakkında bana ilham veren https://hedeftercume.com‘a teşekkürlerimi iletirim.

admin: