İş Dünyasının Başarılı Kadınları

1

Artık pek çok alanda kendini ispatlayan kadınlar, iş dünyasında elde ettikleri başarılarla da kendilerini ispatlıyorlar.

Ülke ekonomisinden, sanat dallarına kadar pek çok alanda başarı elde kadınlar çok farklı sektörlerde kendilerini gururla göstermeye devam ediyor. Bulundukları sektörlerde yön verici rolleri ile dikkat çeken bu kadınlar diğer pek çok kadına da örnek teşkil ediyor. İş dünyası ve kadın başarısı denilince daha önce parmakla sayılan bu isimlerin son zamanlarda bir hayli artmış olması da sevindirici bir durumdur. Güler Sabancı, Ümit Boyner, Serpil Timuray ve Sedef Orman gibi isimler iş dünyasında kendilerini ispatlayarak kadının gücünü gösteren örnekler olmayı başarmışlardır.

Başarılı iş kadınları sürekli hayatları araştırılan kişiler olmuşlardır ve bu başarılı iş kadınlarına iş dünyası ve kadın başarısı ile ilgili sorulan tüm sorularda cevaplar genelde özgüvenle ilişkili olmuştur. Sürekli öğrenmeye açık olduklarını belirten başarılı Türk iş kadınları eğitimin önemini her ortamda vurgulamaktadırlar. Vizyon sahibi olan ve iş dünyasında ülkemizi başarıyla temsil eden bu kadınların verdiği mesaj ise her zaman tüm engellemelere rağmen ayakta durmayı başarabilmek olmaktadır. Çünkü okul hayatından iş hayatına pek çok alanda engellenen Türk kadınlarının bu başarıları elde etmesi hiç kolay olmamaktadır.

Alanlarında kendilerini ispatlamış başarı sahibi kadınların pek çok iş kolunda artık daha fazla tercih ediliyor olması da dikkat çekmektedir. Pek çok iş kolunda en üst kademeden en alt kademeye kadar kadın çalışanlar bulundurulmaktadır.

Kadınların iş dünyasında daha çok yer almasının bir diğer önemli nedeni de, artık kendilerini en üst basamaklarda görmek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Daha önce en alt kademelerde çalıştırılan kadınları artık çok daha önemli noktalarda görmek bu amaçların bir sonucudur ve bundan sonraki süreçte başarılı kadınların sayısının daha da artacağı ortadadır.

1 YORUM

  1. Oldukça farklı ve etkileyici bir yazı olmuş. Paylaşan arkadaşın ellerine sağlık diyorum. Her ne kadar iş dünyasında çok fazla başarılı kadın göremesek de (en azından ülkemiz için) umarız ki ilerleyen dönemler içinde sayıları hızlı bir şekilde artacaktır.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.