İnegöl Mobilya alırken nelere dikkat etmeliyiz!

Evimize ya da ofisimize mobilya alırken mobilyada sadece tasarımsal görünüme bakmamak gerekiyor. İşte sizler için, mobilya alırken hangi noktalara bakmamız gerekiyor bunları sıralamak istedim.

Evde yada Ofisinizdeki diğer eşyalar ile alacağınız mobilya uyumlu mu? Bu noktada alınacak mobilya konulacak yerdeki diğer eşyalar ile bir uyum içerisinde mi buna bakmamız gerekiyor.

Alacağınız İnegöl Mobilya eğer ahşap ise; dolap kapaklarının kapanmasına, çekmecelerin kolay sürülebilmesine ve gıcırtı çıkıyor mu? gibi noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Şayet uzun raflı bir mobilya alacaksanız rafların ortasında desteğin olup olmamasına çok dikkat etmek gerekiyor. Destek yoksa zamanla ahşap yükle birlikte kendini aşağıya doğru salacaktır. Bu da hoş bir görünüm oluşturmayacaktır. Özellikle masa ve sandalye ayaklarının yere tam olarak basmasına dikkat etmelisiniz.

İnegöl ahşap mobilyalarda kullanılan ham maddenin de hangi tür ağaçtan olduğunu mutlaka sorun. Bizim tavsiyemiz fırınlanmış gürgen, karaağaç, meşe, huş, ceviz ve teak ağaçlarından mobilyalar seçmenizdir. İsmini yazdığımız ağaçların dayanıklılığı diğerlerine göre daha fazladır. Böylelikle alacağınız mobilyayı uzun süre kullanabilirsiniz.

Kumaş kaplı mobilya tercihlerinizde ise; oturduğunuz ve sırtınızı dayadığınız yerin rahat olmasına önem verin. Unutmayın ki sırt ve kuyruk sokumu ağrılarının büyük bir kısmı bu tarz rahat olmayan yerlerde uzun süre oturmaktan kaynaklanmaktadır.

Mobilyanın iskeleti ve köşelerinin tamamen kaplanmış olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Temizlenmesi için çıkan kumaşlı bir mobilya tercih edersiniz sizin için daha kullanışlı olacaktır.

İnegöl Mobilya Mağazaları tercihine gelirsek: Öncelikle mağazanın ne kadar süredir hizmet verdiğini sorgulamanız gerekmektedir. Satılan mobilyalar için bir garanti belgesi verip vermediğini de değerlendirmelisiniz. Eğer sipariş üzerine yapılacak bir mobilya alacaksanız. Mutlaka mobilya mağazasıyla bir sözleşme imzalamalısınız. Ürünle alakalı bir kullanma klavuzu da istemeyi unutmayın.

Az parçası olan ve monte gerektirmeyen demonte ürünler sizi daha az yoracaktır. Mobilya malzemesinin sağlığa zararlı maddeler içerip içermediğini de sormalısınız. Son olarakta mobilyanın yerleştirileceği odanın ya da ofisin ölçülerini doğru aldığınıza emin olun. Aksi takdirde iade sürecinde zorluklarla ve ekstra masraflarla karşılaşabilirsiniz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.