İlk Randevu ve Yapılması Gerekenler

İlk randevu heyecan verici olduğu için size panik de yaratabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamanız için size birkaç ipucu.
Belki onu uzun süredir tanıyorsunuz belki de daha yeni yeni konuşmaya başladınız. Buluşmak için gün belirlediniz ve o gün hızla yaklaşıyor. Sizde de normal olarak bir heyecan artışı oluyor. Bu heyecanın sizde yaratacağı panikle hatalı davranışlar yapmamanız için size birkaç örnek.

İçinde rahat edemeyeceğiniz kıyafetlerden kaçının
Sevgili ilk buluşma adayımız. İlk buluşmada oldukça şık görünmek ve onu baştan çıkarmak istiyorsunuz. Bu gayet doğaldır fakat bunu isterken gece boyu rahat edemeyeceğiniz, sürekli olarak içinde sıkılacağınız kıyafetler giymekten kaçınmanız gerekmektedir. Her ne kadar şık görünmek isteseniz de o kıyafetler yüzünden gecenizin mahvolmasını istemezsiniz değil mi? Bu şekilde dar kıyafetlerin seçimi sizin karşınızda ki adaya odaklanmanızı engelleyecektir çünkü dikkatiniz sürekli kıyafetinizin size vereceği rahatsızlıkta olacaktır. Daracık, kısa elbiseler giymenize gerek yok. Sizi şık gösterebilecek ve içinde rahat edebileceğiniz kıyafetler seçmeniz önemlidir.

Hiçbir şey yemeden oturmayın
Erkekler ilk buluşmada hiçbir şey yemeden oturan kadınları sevmez. Çünkü onların bir şeyler yemesi için oradadırlar ve bir şeyler yemeleri gerekmekte. Küçük bir porsiyon seçmeniz onun düşüncesine saygı duyduğunuzu gösterebilir fakat erkekler bu davranışı klişe ve sıkıcı buluyorlar. Erkeğin yanında doğal olmanız gerekiyor. Yemek istediklerinizi yiyin, yapmak istediklerinizi yapın. Bir erkek bunu istiyor fakat iğrençleşmenize de hiç gerek yok.

ilk randevu

Geçmiş hakkında konuşmayın
Siz oraya yeni bir ilişkiye ilk adım atmak için gittiniz. Ona geçmiş ilişkilerde yaşadıklarınızdan bahsederek kendinizden soğutmayın. Geçmişinizi unutun ve yeni başlamak üzere olan o ilişkiye odaklanın. Sizin sürekli olarak geçmişten bahsetmeniz, ona sizi geçmişte takılı kalan birisi olarak gösterir. Tahmin edebilirsiniz ki hiç kimse geçmişine takılı kalmış birisi le ilişkiye başlamak istemez. Bu yüzden geçmiş hakkında konuşmak için seçilebilecek en kötü yer ilk randevudur diyebiliriz.

Olmadığınız birisi gibi davranmayın
İlk randevu heyecanlı olduğu kadar gergin de olabilir. Ona kendinizi olmadığınız birisi gibi tanışmamanız gerekmektedir. Durduk yere Fransız Sinemasından yada daha başka hiç anlamadığınız konulardan bahsetmemeniz gerekmektedir. Onu kardırmaya çalışmanız demektir bu ve bir erkek daha ilk randevuda yalan söyleyen bir kadını asla istemez. Olağan üstü bir değer kaybedersiniz ve bir erkeğin masadan kalkıp gidişini bile görebilirsiniz.

Cinsellikten bahsetmeyin
Eğer uzun soluklu ciddi bir ilişki istiyorsanız, cinsellikten bahsederek bu şansınızı direk kaybedersiniz. Cinsellikten bahsetmenizin erkekler üzerinde sağlam bir etkisi olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bunu ilk randevuda bahsetmek size ciddi bir ilişki değil de tek gecelik bir ilişki getirir. Uzun soluklu bir ilişki için cinsel konuları sonraki randevulara saklamanız gerekmektedir.

Sorunlarınızla ilgili konuşmayın
Hiç kimse ilk buluşmada saatlerce karşı tarafın sorunlarını dinlemek istemez. Dinlemekte sorun yoktur ama ilk buluşma , yanlış bir zamanlama tercihidir. İlk randevular birbirinizi tanıyıp incelemek için vardır. Birbirinize dertlerinizi anlatıp, sıkmak için değildir. Özellikle ilk buluşmanızda yeni tanıştığınız birisine sürekli olarak sorunlarınızdan bahsetmeniz sizi sürekli olarak ağlayan ve sızlanan birisi olarak gösterecektir.

“İlk Randevu ve Yapılması Gerekenler” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.