İdeal Kilo Hesaplama Programı

Şişmanlık ya da zayıflık. Her ikisi de insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Sağlıklı ve uzun bir yaşam için her insan için bir ideal kilo sınırı vardır. Peki, nedir bu ideal kilo, nasıl hesaplanır ne işe yarar?
İdeal Kilo Nedir?
İdeal kilo kişinin yaşına, cinsiyetine ve boyuna göre ideal kilosunun kaç olduğunu kaç olması gerektiğini gösteren hesaplama formülüdür. Aşağıda ki linkten sizde ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz.
İdeal Kilo Hesapla
İdeal kilo hesaplama programı ideal kilonuzun kaç olması gerektiğini gösterdiği gibi, vücut yüzey alanınız, yağsız vücut ağırlığınız, vücut kitle endeksiniz (VKİ) gibi pek çok parametreyi de gösterecektir.
İdeal Kilomu Bilmem Bana Ne Kazandırır?
Yapılan araştırmalara göre insanların %90’lık bir bölümü ideal kilosunun kaç olması gerektiğini bilmezken ideal kilosunun 10-20 KG fazlası olan insanlar ise normal kiloda olduklarını iddia etmektedirler. Oysa tüm dünyada norm birliği yapılmış ve uzman diyetisyenler tarafından kullanılan “ideal kilo hesaplama” formülü vardır. Bu formül sıfır yanılma payıyla insanların ideal kilosunun kaç olması gerektiğini gösteren aynı zamanda uzman diyetisyenler tarafından kullanılan bir yöntemdir. Diyetisyenlere gidenler bilirler, ilk önce sizin boyunuz ölçülür sonrasında uzman diyetisyen önündeki bir tabloya bakarak sizin ideal kilonuzu hesaplar ve çıkan sonuca göre size diyet verir. Yani diyete başlamadan önce kilit mesele ideal kilonuzun kaç olması gerektiğini bilmektir. İdeal kilonuzu öğrendikten sonra eğer varsa fazla kilonuz ona göre yok eğer zayıfsanız da ona göre bir diyet programına tabi tutulursunuz.

İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır?

Zayıflayım Derken Sağlığınızdan olmayın!
Zayıflama, diyet konularına değinmişken bir uyarı yapmadan geçmeyelim. Son 4-5 yıldır internet üzerinden satılan zayıflama hapları çoğu kişinin sağlığını bozmakta. İçeriği tam olarak bilinmeyen, sağlık bakanlığı kontrolü dışında üretimi ve satışı yapılan bu ürünlerden mutlaka ama mutlaka uzat durmalıyız. Unutmayın kilo vermek için mucize bir formül yoktur. Sağlıklı zayıflamak ancak ve ancak uzman diyetisyen eşliğinde diyet ve spor yapılarak gerçekleşir. Diyet ve spor yapmadan sadece hap içerek zayıflamak mümkün olmadığı gibi sağlığınızı ciddi anlamda tehlikeye atarsınız.

Kaynak: http://idealkilo.engelliler.gen.tr/

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.