İçgiyim Alışverişlerinde Nelere Dikkat Edilmeli ?

0

İçgiyim alışverişleri sıradan bir eylem gibi gözükse de aslında o kadar da basit değildir. Birçoğumuz bedenine ve materyaline dikkat etmeden çorap, külot, sütyen gibi içgiyim alışverişlerini yaparız ancak sağlıksız bir hammaddeden üretilen içgiyim sağlığımıza olumsuz etki edebileceği gibi geri dönüşü olmayacak sonuçların oluşmasına da sebep olabilir. Bu yüzden %100 pamuktan üretilmiş içgiyim ürünlerini tercih etmekte sağlığımız açısından son derece fayda vardır. Ucuz diye alınan içgiyim ürünü sağlığımıza yapacağı olumsuz etkileri sonucu sağlık giderlerine neden olup bütçemize zarar verebileceği gibi bedenimizde telafisi zor yaralar açabilir. Bunun yanında doğru beden tercihi yapmadığımızda küçük gelen ürünün vücudumuzu sıkması, büyük gelen ürünün vücudumuza oturmaması sonucu kayması ve bunların sonucunda da günlük işlerimizde rahatsız olmamız ve günümüzün verimsiz geçmesine neden olur. Doğru beden seçimi yapmadığımızda ürünün uzun vadeli kullanmamız mümkün olmayacak çabuk yıpranacak yada rahatsızlık duyduğumuzdan dolayı kullanamayıp atıl durama geçecek bunun sonucunda kısa vadede tekrar alım yapmamız gerekecek buda bütçemize olumsuz yansıyacak.
siyah-ic-giyim
Tüm bu olasılıkları göz önüne alarak doğru içgiyim ürününü almaya çalışmak hem bütçemiz hem de sağlığımız için faydalıdır. Her ucuz ürünün kalitesiz olacağını söylemek yanlış olur ama bir ürün hammadde maliyetinin daha altında fiyata satılıyorsa bu ürünün kalitesiz ve sağlıksız olduğunu söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Alışveriş yaparken hemen hemen herkes ürüne dokunup kalitesini anlamaya çalışır aslında bu çok da yanlış olmayıp dokunulduğunda iyi bir his veren kumaşın hammaddesi de muhtemelen kalitelidir.
leopar-desenli-ic-giyim
Nasıl ki bir gömlek yada pantolon alırken neyden üretildiğine hangi markanın üretimi olduğuna gibi kıstaslara dikkat ediliyorsa aynı dikkati içgiyim alışverişlerinde de gösterip bilindik markaların ürünlerini tercih etmeye çalışmakta fayda vardır. Belirtilen standartların altında üretim yapıldığında müşteri kaybına neden olacağını bilen markalar bu standartı korumaya dikkat etmek zorundadırlar ancak merdiven altı dediğimiz, vergi levhası bile olmayan üreticilerin ürünlerin de bu standartları yakalamak için çok da çaba sarf ettikleri söylenemez. Bunların yanında etiketlerini okuyup insan vücuduna zarar veren maddeleri içermediğine emin olduktan sonra ürünü almak gerekir. Burada bütçemizi de düşünüp pahalı ürünler yerine fiyat performans anlamında maksimum faydayı alabileceğimiz ürünleri almalıyız. Yaşam standartını düşürmek istemeyenlerin bunlara dikkat ederek içgiyim alışverişlerini yapmaları her zaman için avantajına olacaktır.

Kaynak: http://www.icgiyimdunyasi.net/ic-giyim

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.