Hayata Olumlu Bak !

Mutlu olmak, güzel şeyler yaşamak için sihirli bir değnek beklememeliyiz. Mutlu olmak, güzellikler yaşamak çoğu zaman şartlarla değil hayata bakışımızla ilgilidir. Biliyorum çok basit geliyor kulağa ama inanın çoğu zaman sadece bununla ilgilidir mutlu olabilmek. Şimdi pozitif enerji denen atalarımız her musibette bir iyilik görmek olarak tanımladığı şey budur.

Polyannacılık ya da hayata pembe gözlüklerle bakmak adına ne derseniz deyin. Olumlu bakmak her musibette bir iyilik görmek bize bir zarar vermez. Tam tersine her şeyde bir umut bir iyilik görmek bizi motive eder İsyan duygularıyla enerjimizi yiyip bitirmez. Bize yeni umutlar sağlayarak içinde bulunduğumuz kötü durumdan kurtulmamızı sağlar. Daha da önemlisi bizi mutlu kılar. Yine atalarımızın dediği gibi bir kapıyı kapatan Allah bin tanesini açar. Her işte bir hayır olduğuna inanmak, olumlu bakmak, pozitif bakış açısını korumak inanın bize yeni kapılar açacaktır. Fırsatlar her şeyde bir iyilik görebilen ve onu arayanlara gelir. Negatif bakış açısıyla fırsat önümüzde sallansa bile göremeyiz. Pozitif bakış açısı bize insanların yardımını da sağlayacaktır. Kimse felaket tellallarından hoşlanmaz. Herkes yeni umutların, mutluluğun peşinden gider. Bu da hayata olumlu bakmaktan geçer.

Olumlu düşünmenin nasıl  zararı olabilir ki! ‘Dünyayı pembe gören de siyah gören kadar yanılmıştır belki ama en azından mutlu yaşar’. Bakış açınızı değiştirmeye çalışın. Kısa zamanda göreceksiniz ki önünüzde umut ve mutluluk dolu yepyeni bir hayat uzanıyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Elsedo.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Elsedo.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Empati: