Hamilelikten Önce Yapılması Gerekenler

Farklı konu başlıklarında yazmaya devam ediyoruz. Bu yazının yayınlanmasında bizden desteklerini esirgemeyen kadın denince adresine teşekkürü bir borç bilirim. Bunun dışında hamile olmadan önce dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

Önceliklerimiz Ne Olmalı – Sağlık ve Sigara Konusu

Sigara içiyorsanız bunu kesinlikle bırakmanız gerekecek! Bu kadarla da sınırlı değil elbette, vücudunuzun sigaranın zararlı özelliklerinden temizlenmesi için eğer sigara içiyorsanız bıraktıktan sonra hamileliği iki ay kadar ertelemeniz en mantıklısı olacaktır.

Ayrıca hamile olmadan önce ve hamilelik esnasında kesinlikle sigara içmemeniz gerektiği gibi bebeğinizi emzirirken de sigaradan ve alkolden uzak durmanız gerekiyor. Bu durumu beslenme şeklinizle destekleyebilir ve gerekirse profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Bu kadar uzunca bir süre sigara & alkolden uzak durduktan sonra bir daha başlamayı aklınıza bile getirmeyeceksiniz…

Beslenme Neden Önemlidir

Bebeğiniz sizin tükettiğiniz gıdalar yardımıyla gelişimini tamamlayacaktır. Vitaminler ve minerallerin yanı sıra karbonhidrat ve protein tüketiminin ideal aralıkta olması gerekmektedir. Hamile iki canlıdır ve çok yemelidir anlayışı yanlış olduğu gibi belli bir aralıkta tüm gıda maddelerini bol bol tüketmenin de son derece büyük bir önemi bulunmaktadır.

Sentetik Vitamin ve Katkı Hapları

Hamileliğini belli zaman aralıklarında, bazı vitamin ve minerallerin tahlillerini yaptıracaksınız. Kansızlık, vitamin ve mineral eksikliği gibi durumlar söz konusu olduğunda genellikle bunları haplarla telafi etmek zorunda kalabilirsiniz.

Kesinlikle ve kesinlikle doktor tavsiyesi ve reçetesi olmaksızın ilaç kullanmamanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.

Bu durum son derece önemli olabilir. Bir diğer önemli husus ise bazı vitamin ve mineralleri doğal yollardan temin etmenin haplarla almaktan son derece basit olduğudur. Bu sayede kendinizi daha formda ve daha mutlu hissetmeniz de mümkün olacaktır.

Sohbet ve Forumlara Üye Olmayı Unutmayın

Karşılıklı bilgi alışverişi yapmak için internetin gücüne güvenebilirsiniz. İnternette pek çok farklı forum bu konuda sizin gibi sorunlar yaşayan annelerle doludur. Onlarla sohbet edip deneyimlerinizi paylaşarak daha mutlu olabilirsiniz. Zaman içerisinde kadın forumu seçeneklere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İnternette bizim verdiğimiz adresler gibi pek çok adres bulunmasına rağmen ben kendi ziyaret ettiğim adresi  sizinle paylaşmaya çalıştım.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.