Greyfurtun Zayıflatan Mucizesi

0

Etrafınızda kime sorsanız diyet yapıyor. Çeşit çeşit diyet listeleri var ellerinde. Hangi biri tam anlamıyla      uygulanıyor derseniz bir kısmı derim. Çoğu yarı yolda kalıyor. Şimdi size greyfurttan bahsedeceğim. Greyfurtun seveni pek yoktur. Acımsı bir tadı vardır. Peki, greyfurtla yağların yakıldığını duymuş muydunuz? Şimdi size ondan bahsedeyim.

Greyfurt diyetinde günlük yenilenlerin yanında bir bardak greyfurt suyu içmenin yanında yine yarım greyfurt yenilerek bu diyet uygulanmaktadır. Sadece bu şekilde uygulanan diyette ayda 1-2 kilo veriliyor. Bu greyfurt diyetinde ayriyeten şekersiz içilen sade bir Türk kahvesi de önerilmektedir. Tabi ki de her zaman olduğu gibi bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

Greyfurt C vitamini bakımından zengin ve içeriğinde bol miktarda lif barındırmaktadır. Lifler sayesinde sindirim sistemi rahatlamakta ve sorun yaşanmamaktadır. Glisemik indeksleri düşük olduğu için vücutta yağ depolamaya izin vermemektedir.

greyfurt-diyeti

Greyfurt Diyeti Listemiz

Sabah: 2 adet yumurta, sade kahve tüketimine eşlik edecek olan yarım greyfurt ya da greyfurt suyu içilmesi gerekir.

Öğle: Çoban salatasıyla beraber sınırsız et tercih edilebilir.  İçecek olarak greyfurt suyu içilmesi uygun olacaktır.

Akşam: Kırmızı lâhanayla kereviz, pancar gibi sebzelerden yararlanılarak yeşil yapraklardan oluşan sebzeli bir yemek ile beraber sınırsız et ya da balık eti tüketilebilir. Yemeğin yanına yarım greyfurt ya da greyfurt suyunu eklenmeyi unutmamalıyız.

Gece: Yağsız bir bardak süt içilmesi önerilmektedir.

Greyfurt diyeti uygularken salatalarda az miktarda yağ kullanılabilir. Greyfurt diyetini uygularken greyfurt suyuna hiçbir şekilde şeker konulmaması gerekir.

Düşük karbonhidrat ve orta derecede protein alımıyla Greyfurt diyeti günlük alınması gereken kalori miktarının 800-1000 kalori olmasından dolayı zayıflamak için iyi bir çözümdür. Fakat uzun süre bu diyet uygulanmamalıdır.

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.