Göz Şekline Göre Eyeliner Nasıl Çekilir?

0

En dikkat çekici gözler sizin olsun ister misiniz? Doğru eyeliner kullanım şekliniz ile gözlerinizi daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Göz şeklinize göre eyeliner kullanma tekniklerini sizlere anlatmaya çalışacağım. Başlamadan önce gözleriniz şekli hangisi bunu iyi bilmelisiniz. Yuvarlak gözler, uzak gözler, yakın gözler, düşük gözler, çekik gözler…

 
Yuvarlak gözlere sahipseniz çok ince bir eyeliner sürmelisiniz. Göz pınarınızdan başlayıp göz kapağınızın ucuna kadar ince şekilde eyeliner sürün. Eyeliner çekmekte zorluk çekiyorsanız kalem eyeliner gözlerinize daha kolay çekmenizi sağlayacaktır. Gözünüzün alt kısmına göz pınarınızın olduğu bölüme biraz daha kalın yapıp uca doğru inceltin.

goz-sekline-gore-eyeliner-nasil-cekilir-2
İnce badem gözlere sahipseniz; düz bir şekilde eyelinerı göz kapağınıza sürün kalın şekilde uç noktaya gelince bitirin. Alt kısma tam ortasına ince bir şekilde eyelinerı çekin.
Düşük gözler için öncelikle kenar kısmından başlayıp uzun kavisli kuyruk çizin. Ve daha kalkık görünmesini sağlarsınız.
Gözleriniz çekik ise aşağıya doğru dengelemeniz gerekmektedir. Göz pınarınızdan Başarken kalın şekilde başlayın ve uca doğru inceltin. Ve altına da ince şekilde eyelinerı çekin.

 

Uzak gözler için eyeliner; biraz daha yakın görünmesi için eyelinerı kuyruksuz çekin. Göz pınarınız kısmınızı buruna yakın şekilde eyelinerı çekin ve göz pınarı kısmınıza daha kalın çekin.
Yakın gözler için; birbirinden biraz uzaklaştırmak için; gözünüzün dış kısmınıza kuyruk yaptığınızda bu görünümü kolaylıkla alabilirsiniz. Gözlerinizin orta kısmından eyelinerı sürün ve uca doğru kuyruğu oluşturun. Ve alt kısmına ince bir şekilde uca doğru uzatarak gözlerinizi birbirinden uzakmış görünümü verebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.