Gelinlik Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlilik kararını aldığımız ilk anlardan beri gelinlik bakmaya başlarız. Pek çok model gelinlik bakar ve deneriz. Sürekli aklımız karışır ve kararsızlıklar içinde kalırız. Pişman olmayacağımız bir gelinliği seçmenin başında da denemek geçer. Aklımızda olan bakıp da beğendiğimiz tüm gelinlikleri deneyelim. Düğün mekânına ve sizin ruhunuza doğrudan hitap eden gelinliği seçmeye özen gösterin.

Düğün mekânına uygun gelinlik seçerken önce mekânı belirleyin. Düğün balo salonunda olacaksa kabarık prenses model gelinlikler uygun olacaktır. Fakat bir kır düğünü yapacaksanız sade olan gelinlikleri tercih etmelisiniz.

Aklınızda direk olarak ben gelinliğimi diktireceğim düşüncesi olmasın. Öncelikle bu önyargıdan kurtulup hazır model gelinlikler olan modaevlerini ziyaret edin. Beğenmiş olduğunuz gelinlikleri teker teker giyip çıkartın. Giydiğiniz ve beğendiğiniz gelinlik beden ölçülerinize uygunsa birkaç ufak tadilatı var ise hiç düşünmeden hemen alın. Çünkü diktirmeyi hayal ettiğiniz gelinlik modeli belki de sizin hayal ettiğiniz gibi olmayacak. Ve en önemlisi de hazır gelinlikler zamandan tasarruf sağlamaktadır. Gelinlik diktirmek, sürekli provalarına giderek uzun zamanlar almakta ve belki de istediğiniz modeli modacınız dikemeyecek ve hayalleriniz bir anda yerle bir olacaktır. Bu yüzden diktirme işi biraz riskli.

Gelinliğin özellikle rahat olması gerekmektedir. Eğer gelinliğinizi diktirecekseniz terzinizden gelinliğin rahatlığını ayarlayabilirsiniz. Gelinliğin teslim aldığınız gün de deneyin en azından son rötuşları üzerinde yapabilirsiniz. Gelinlik modelinizi belirleyince iç çamaşırınızı da modele uygun olarak almanız gerekmekte. Hatta terziniz provalarda bu çamaşırları gelinliğin altından giymenizi isteyecektir. Gelinliğin altına alacağınız iç çamaşırları vücut tipinize uygun olmalıdır. Basen ya da göbekten yana sıkıntınız varsa korse tarzında iç çamaşırları tercih etmeniz gerekir. Göğüs bölgeniz içinde straplez tarzdaki gelinlikler için çamaşırınızı ona göre seçmeniz gerekmektedir.

Gelinliğinizin tarlatanını da yine gelinliğin modeline göre seçmeniz gerekmektedir. Özellikle prenses tarzda olan gelinlikler için tarlatanın geniş ve bol olması gerekmektedir. Gelinliğin rengini seçmekte de pek çok gelin adayımız zorlanmaktadır. Beyaz renktense kırık beyaz rengi son gelin adaylarımız tarafından son dönemlerde daha çok tercih edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.