Evliliğinizi Kurtarmak İstiyorsanız Bunları Dikkate Alın

 

Ömrünüzün en güzel günüdür evlendiğiniz gün, sanki dünyanız hep güneş tutulmasındaydı da evlenirken güneşinize kavuşursunuz. Hayatınızın tadı tuzu yokmuş da tatlı bir hayata uzanırsınız. Evlilik öyle tatlıdır ki devamı da öyle olsun diye balayı vardır başında, hani nasıl başlarsan öyle gider denilir ya…

Evlenirken kurulan hayaller, planlanan hayatlar hep aynı olamayabiliyor, sürpriz karakterler ve huylarla karşılaşabiliyoruz. Zamanla sorunlu gördüğümüz durumları kangren haline gelmeden çözmeye çalışmamaktan kaynaklanan sorunlar çıkabiliyor. İlişkinizde halledemediğiniz sorunlar elmadaki kurt gibidir, zamanla kemirir ve çürütür. Güzel olanı yer bitirir. Aynı durum evliliklerde de geçerlidir, sorun veya hoşa gitmeyen durumlar muhakkak konuşularak paylaşılmalı ki sorun olmaktan çıksın. Konuşulamıyorsa hastalandığımızda nasıl ki doktora gidiyorsak, aksayan hastalanan evliliklerin de uzmanı var elbet. Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız çekinmeden bir uzmandan yardım almak en iyisidir.

evlilik kurtarma

Evlilikte sık yapılan yanlışlardan biri yatak odasına tartışmaları taşımaktır. Tartışma olmasın demiyoruz elbet de evlilikte tartışmalar olacaktır sorun tartışmayı uyku zamanı geldiğinde duraklatmayı bilmemenizde ve bunu yatak odasına taşımanızda. Uykunuz gelince tartışmayı bırakın ve ara verin, sabah güzelce kahvaltınızı yaptıktan sonra çok istiyorsanız yine tartışın ama asla yatak odanızı tartışmalarınıza şahit kılmayın.

Evliliğinizde sorun olduğunu hissettiğinizde; Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız duruma el atmanız gerekir, düzelir umuduyla zamana bırakırsanız, kanser olmuş birinin kendiliğinden iyileşmeyi beklemesi gibi kadere mahkum bırakırsınız mutluluğunuzu. Kanser olduğunu bilen biri doktora gitmese ama zamanla bazı organlarını artık hiç kullanamıyor olsa işte o zaman doktora gitse ne fark eder sizce? Artık doktorun yapabileceği hiçbir şey kalmamıştır. İşte bu umutsuz durumu yaşamamak için cesur olun ve bitmesini istemediğiniz evliliğiniz için bir adım atın.

Evliliğinizi kurtarmak istiyorsanız, yakınlığınız olduğu kadar saygınızı da her daim koruyun, eşinize sevecen, sıcak ve anlayışlı olun. Yakınlığınızı hissettirmeniz ve onu anlamanız emin olun cinsellikten çok daha önemli ve bağlayıcıdır. Her zaman sarılın sevdiğinize, ellerini tutun ve birbirinizi dinleyin, anlayın ve birbirinizle sohbet edin…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.