Evimizin Yeni Tarzı: Rüstik Tarz

0

Yaşam alanlarımız olan evlerimizin dekorasyonu, amatör, profesyonel hemen herkesin kafa yorduğu bir konudur. Dekorasyon vasıtasıyla evimize kişiliğimizi yansıtarak, evimizi özümüzden bir parça haline getiririz. Ev dekorasyonumuzu yaparken, her geçen sene gelişen tarzlardan birini kullanabiliriz. Kendi moda görüşümüzü veya rahatlık anlayışımızı bu tarzlara uygulayarak, evlerimizi kendi modasına sahip, yaşam alanlarına çevirebiliriz.

Rüstik Dekorasyon3

İç dekorasyonda kendini gitgide daha fazla gösteren dekorasyon tarzlarından biri de rüstik tarz. Antik öğelerin ve modern tarzların iç içe geçtiği bu tarz, özellikle Avrupa evlerinde daha sık görülmekte.

Teknolojinin hayatımızın her alanını ele geçirdiği bu dönemde, doğallık ve sıcaklık arayanlar rüstik tarzın rahatlatıcı dekorasyon yöntemlerini tercih etmekte.

Rüstik Dekorasyon1

Rüstik tarz dekorasyonda, işlenmemiş malzemeler ya da doğal görünümlü malzemeler ağırlıklı olarak kullanılmakta. Ahşap malzemeler ve aydınlatma rüstik tarzda önemli yer tutmakta. Kaya parçaları, hasır malzemeler, eski tarz ahşap mobilyalar, aile resimleri ve eski tarz çerçeveli resimler rüstik tarz dekorasyonda en çok kullanılan malzemelerden.

Renk seçimleri ise bol miktarda kullanılan ahşap malzemelere uyumlu olması açısından kahverengi, toprak tonları, beyaz ve yeşilin tonları arasından seçilir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Elsedo.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Elsedo.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.