Ev Dekorasyonunda Vintage Devri

0

Tasarımcıların elinde sembolik veya mistik anlamdaki renklerle bütünleşen, mekândaki nesne ya da şekillerin kullanımıyla yaratıcılığı konuşturan dekorasyonların başında Ev dekorasyonu gelmektedir. Ev dekorasyonunda eski ve kullanılmış eşyalara tekrar hayat vermek ve onları dekorasyonda yeniden kullanmayı tarz yapan vintage esintiler evinize enfes bir görsellik katarken küçük eskitme detaylar bu esintinin en muazzam süslemesidir olacaktır. Vintage ev dekorasyonu için evinizdeki eşyaların hepsini değiştirmenize, ekstra masraf yapmanıza hiç gerek yok. Eskitme ahşap bir ayna, bir çerçeve veya bir vazo ile vintage veya country dekorasyonları elde etmek çok kolay ve zevklidir.

 

Salonda eski tip bir saat ile duvarın dekorasyonunu tamamlayabilir, berjer sandalyelerle klasik ve eski stilde vintage esintisine yakalamış görsel nostalji şöleni sunabilirsiniz. Küçük cam bir dolabın camını çıkarıp, yerine hoş odanın rengine uyumlu bir perdeyle tamamlayıp, dolabın üzerine eski bir bavul yerleştirerek ve yanına eskitme panonuzu da asarak harika bir vintage ev dekorasyonuna sahip olursunuz.

vintage dekor

Evin en güzel köşelerinden biri olan mutfağa vintage havasını kırmızı beyaz kareli perdelerle verebilirsiniz. Çiçek ve fincan rafı ile de bütünlüğü sağlamış olursunuz. Evin yemek odası bölümünü de kırmızı ve beyazın müthiş uyumu ile sıcacık renkleri bütünleştirerek evinizin dekorasyonuna samimiyet katmak hiç de zor değil.

 

Farklı parçaları bir araya toplayarak da mesela Viktoria tarzında bir kanepe ile 50’li yıllar stilinde bir sehpayı bir araya getirerek eklektik bir vintage tarzı oluşturulabilir. Bu tarzı sevenler için maksat eski kullanılmış eşyalara hayat vermek olduğundan illa ki uyuma gerek olmadığı gibi sevdiğiniz parçaları da bir araya getirmenin mutluluğunu yaşatan bir ev dekorasyonudur vintage.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.