Erken Boşalma Sorununun Nedenleri Nelerdir?

Cinsel ilişki bir kadın ve bir erkeğin üreme organları vasıtasıyla yapılan ten birleşimidir. Cinsel ilişkide kadın ve erkeğin uyumu önemlidir. Ancak sadece üremek amacı ile değil duygusal anlamda zevk ve tatmin olmak amacıyla da cinsel ilişkiye girilebilir. İlişkide hazzı arttırmak amacıyla cinsel birleşmeden önce ön sevişme yapılabilir. Sonrasındaysa erkek ve kadının cinsel birleşmeye hazır olması anında cinsel ilişki gerçekleşebilmektedir. Bu durumlar içerisinde oldukça önemli olan konu erkeğin yeteri kadar ereksiyon halinde olması yani cinsel birleşme için penisinin yeterli sertliğe ulaşabilmesidir.

Erken Boşalmanın Cinsel Hayata Olan Etkisi

Öncelikli olarak bilinmesi gereken ilk durum erken boşalmanın bir hastalık türü olduğudur. Erkeğin cinsel birleşme süresinin kısa olması ve erken zamanda boşalması durumuna verilen addır. Erken boşalmanın olduğu bir ilişkide partnerlerin yeterince zevk alamaması nedeniyle aile içlerinde çeşitli sorunlar yaşayabilmektedirler. Cinsel birleşmede erken boşalma bir çok nedene bağlı olabilmektedir.

Cinsel Birleşmede Erken Boşalmanın Nedenleri

Cinsel birleşme sırasında çoğu insanın başına gelebilecek olan erken boşalma sorunu bir çok farklı nedenden olabilmektedir. Bunların başında ise iş veya herhangi başka bir nedenden dolayı oluşan stres, o an ki heyecan durumunuz ve bunun gibi daha bir çok durumda erken boşalma görülebilmektedir. Eğer ki erken boşalma durumu sizin için devamlı olan bir olay haline geldiyse o zaman hastanede doktor ile görüşerek erken boşalmanın nedenlerini ve eğer ki psikolojik nedenlerden dolayı değil de fizyolojik nedenlerden dolayı ise doktorun uygun gördüğü çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Ancak en önemli durum kesinlikle ümitsizliğe kapılmamanız gerekmektedir. Sağlıklı bir cinsel yaşam için bu tür sorunları ihmal etmeyiniz.

Şule: