Erkekleri Kadınlardan Uzaklaştıran Sebepler

İlişkiniz de bir şeyler yolunda gitmiyorsa, erkek size soğuk davranıyorsa hemen suçu erkekte aramayın. Bu yazımızda sizi kendi hatalarınızla yüzleştiriyor, erkekleri kadınlardan uzaklaştıran sebepler neler bunları inceliyoruz. Birazda öz eleştirimizi yapalım.

Bir ilişkinin ilk zamanlarına kadınların yaptığı, kendilerine göre küçük, bazı hatalar erkeğin arkasına bakmadan kaçmasına neden olabiliyor. Bakalım erkekleri kadınlardan uzaklaştıran sebepler nelermiş, Elsedo farkıyla incelemeye koyulalım…

Aşırı Rahat Tavırların Dezavantajı

Evet, eşinizin yanında rahat olmanız gerekiyor kendini germememiz gerekiyor, bu iyi bir ilişki için önemli bir nokta fakat zamanlama konusunda hata yapmamanız gerekmekte. Daha ilişkinin ilk aylarında sizin ona ağda, regli gibi konularda erkeğe direk bahsetmeniz aşırı rahata kaçmanız, uzaklaştıran sebepler arasında yer alacaktır. Erkekler bu tip konulardan pek fazla haz etmiyorlar.

Alkolü Fazla Abartmayın

İlişkinizin ilk haftasında, daha çiçeği burnunda bir çift iken eşinizin yanına alkolü fazla kaçırmayın hatta risk almamak için çok az için. Erkekler sarhoş olan ve kendisine sırf sarhoş olduğu için sıkıntı çıkaran kadınlardan tiksinirler, kendilerini onlardan uzak tutarlar.

Prenses Kılığına Bürünmek

Gelecek hakkında birçok büyük planınız olabilir. Mükemmel ve lüks bir hayat, oldukça güzel şeylerin hayaliyle yaşıyor olabilirsiniz ve kendinizi babanızın prensesi olarak görürsünüz bu yüzden “ ben en iyisine layığıyım” diye düşünebilirsiniz. Erkekler başta sizin bu düşüncelerini dinlerler fakat sizin aşırı ütopik hayallerinizden bir müddet sonra bıkacaklardır ve sizden uzaklaşacaklardır. Eğer bu şekilde aşırı hayallere devam ederseniz. “ Babanın sarayında yaşa “ diye bir not ile postalanabilirsiniz.

Her şeyden şikâyetçi olmak

Önünüze gelen her şeyde şikâyet etmeniz, eşinizin sizin için yaptıklarıyla bir türlü mutlu olamamanız, ilişkinin katili olabilir. İlişkinin ilk evrelerinde sizin bu aşırı mızmız tavırlarınızı erkeğin kafası hiç hoş karşılamaz. Bari ilk zamanlarda mızmızlan mayın. Eşinizin diş macununu ortadan sıkıyorsa buna takılmayın, dağınıksa bir müddet görmezden gelin. İlişkinin ilerleyen zamanlarda bu minik sorunları ufak ufak çözeceğinizden eminiz.

Sürekli diyetli bir hayat

Sağlığınıza ve fiziğinize aşırı dikkat eden bir bayan olabilirsiniz. Öğünlerinizde hafif yemekler tercih ediyor olabilirsiniz fakat hiç eşinizin bu durumdan memnun olup olmadığını düşündünüz mü? Erkekler yeme konusunda hassastırlar. Güzel tatlı ve doyurucu bir yemek yemek isterler.  Sıkı diyetinize aykırı olsa da erkekliğinize lezzetli yemekler tattırmanız gerekmekte.

Onu değiştirmeye çalışmak

Erkek arkadaşınızı değiştirmeye çalışmak size zaman kaybından başka bir şey sağlamayacaktır. Onu olduğu gibi tüm hatalarıyla kabul etmeniz gerekmektedir. Onu değiştirme yerine olduğu gibi kabul etmek ilişkinizi sağlam temeller üzerine kurmanızı sağlayacaktır.

Güvensizlik sorunu

Eşinizin şu an nerede ve kiminle ne yaptığını merak ediyor olabilirsiniz. Fakat bu merakı abartmanız halinde eşinizi sizden uzaklaştıracağını unutmayın. Fazla abartmadan, ona güvenerek onu kontrol edebilirsiniz. Güvensizlik bir ilişkiyi baltalar unutmayın. Eğer eşinize güvenmeyi başaramazsanız o ilişkinin biteceğini unutmayın.

İltifat etmesi için onu zorlamak

Kadınlar sevdikleri erkekten iltifatlar duymaya bayılıyor bu bir gerçek. Fakat bu iltifatı erkek içinden gelerek yapması gerekiyor. Siz onu iltifat etmesi için zorlarsanız o sizin hakkınızda kötü düşüncelere kapılacaktır ve sizden soğuyacaktır. Bırakın içinden geldikçe etsin size iltifatları, merak etmeyin sizi ne zaman ve ne şekilde mutlu edebileceğini o çok iyi biliyordur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.