Erkekler hoşlandığını nasıl belli eder

Erkekler ve kadınlar hayatın her döneminde birbirlerini anlamaya çalışmaktadırlar. Birbirlerine olan sevgilerini, kırgınlıklarını, üzüntülerini ve sevinçlerini… Ancak her insan farklı yaradılışta olduğu için duygularını gösterme yöntemleri de değişik değişik olabilir. Tabi ki her kadının olduğu gibi her erkeğinde hoşlandığını belli etme tarzı farklıdır. Kendine güvenen,espirili biriyse kendini daha rahat ve daha net ifade edebilir. Fakat içine kapanık,durgun,utangaç biriyse kendini anlatması, belli etmesi onun için de çok zordur, karşıdaki Kişinin de onu anlaması daha da zordur. Fakat bir genelleme yapacak olursak birkaç madde halinde sıralayabiliriz.

Erkekler hoşlandığı kıza nasıl davranır?

Bakışlar

Her hangi bir ortamda, tanıdığımız ya da tanımadığımız bir erkeğin hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilmek için ilk bakılacak şey gözleridir. Hoşlanan erkeğin bakışları daha yumuşak ve tutkuludur. Bir o kadarda utangaç ve kaçamaktır.Daha doğrusu gözleri kendini anlatmaya başlar.Dil lal olurken gözleri konuşmaya başlar. Onu diğer erkeklerden ayıran en büyük özellikte budur. O elektriğini gözleriyle vermeye başlar.

Utanarak kızarmak

Utangaç bir erkeğin kur yapması da oldukça zordur. Ancak onlarında kur yapma gibi bir hakları var bunu da unutmamak gerek .Göz teması olması halinde gözlerini kaçıracak ve yüzü kızaracaktır. Kızarmamak elinde değildir. Bu duygusal tepkimenin bir sonucudur.

Dokunma isteği

Dokunmak farklı şekillerde olabilir. Bir merhaba derken el sıkışmak bile heyecanın artmasına neden olacaktır. Kalabalık ortamda yanında durabilmek için elinden geleni yapmak, yanlışlıkla çarpışmaların ortaya çıkması bunun en büyük göstergesidir. Anne-baba, kardeş, çocuk, sevgisinde olduğu gibi karşı cinse yakınlaşmada da en doğal isteklerden biridir.

İletişime geçmeye çalışmak

günaydın, merhaba , iyi günler, iyi akşamlar gibi selamlaşmalar artıyorsa iletişime geçmeye çalışıyor demektir. Bunun yanında ortak arkadaşlarda kullanılabilir. Nerde olduğu , ne yaptığı ,nelerden hoşlandığı öğrenilebilir.diğer bir seçenek ve günümüzün olmazsa olmazlarından iletişim ağı internet.facebook ve twetter dan her paylaşılanı takip etmek, beğenmek ve arkadaşlık isteği. Devamında telefon numarası arkasından defalarca yazılan sonra silinen ne yazılacağına karar verilemeyen son olarak nasılsın,ne haber gibi tek kelimelik mesajlar.

Davetler

Davet etmek için illaki bir sebep yaratılabilir.Güzel romantik bir film, sıcak bir kahvenin içilebileceği ortamı hoş bir kafe, yılbaşı eğlencesi, ortak bir arkadaşın doğum günü partisi, yeni yıl eğlencesi… eğlenilebilecek ya da yakınlaşılabilecek her türlü ortam bulunmaz bir hazinedir.

İltifatlar özel hissettirme çabaları

Karşısındaki bayana güzel sözler söylemeli ki kendini fark ettirsin. Her insan özellikle bayanlar iltifattan çok hoşlanır ve mutlu olur. Erkeğimiz biraz akıllı ve zekiyse bu aracıda kullanacaktır. Bayanın kapısını açar, sandalyesini çeker, yol önceliği tanır, ilk önce ne tercih ettiğini sorar. Hatta onun sevdiği şeyleri sevmeye başlar [sevmese de öyle gösterir]. Onun öncelikli, önemli ve önemsendiğini göstermeye çalışır.
Bu saydığımız maddeler her erkek üzerinde geçerli olmadığı gibi yüzde seksen olarak genelleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.